Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka


  
Pomóżmy Patrycji!

Kayne West. Bóg i potwór
Wysłano dnia 10-06-2017 o godz. 23:18:01
Temat: Książki
Książki Kanye West (8.06.1977 Atlanta, Georgia) – wizjoner, szaleniec, artysta, człowiek renesansu czy megaloman? Bo umiejętności wbijania kija w mrowisko odmówić mu nie można, tak jak muzycznego wizjonerstwa i łamania schematów. Niemal każdy dzień przynosi jakiś news z obozu Westa, zwykle błahy i plotkarski, albo silący się na skandalizowanie.

Jednak jego albumy bezdyskusyjnie przełamywały bariery – zarówno za sprawą brzmieniowej pomysłowości, głębi, jak i otwartości na ponadgatunkowe kooperacje. Zburzyły i zreformowały muzykę rap, aż stała się właściwie nierozpoznawalna pod względem tonów, stylów i uczuć.

Kanye West stał się pionierem zupełnie nowego podejścia, odniósł taki sukces, wzbudzając falę wielu imitatorów, a następnie wykonał totalny zwrot i zajął się czymś jeszcze bardziej ambitnym i rewolucyjnym. Stał się osobą o pozornie wybujałej opinii o sobie samym i o własnej muzyce, ale jego płyty dowodziły, że miał rację.
Tak oto stał się najbardziej kochanym, znienawidzonym, podziwianym, wyszydzanym, stawianym na piedestale, wykpiwanym i niedającym się zignorować raperem. Samozwańczym bogiem i pieprzonym potworem. Uważajcie. Wypuszczamy go z klatki.

Książka „Kanye West: Bóg i potwór” opisuje losy jednej z najbardziej kontrowersyjnych osobowości popkultury. Arogancki czy pewny siebie? Artysta o niewyparzonym języku czy głos młodej generacji? Ikona czy przedmiot żartów?
Niniejsza biografia pozwala śledzić losy artysty, poczynając od okresu dorastania na przedmieściach Chicago, szkołę artystyczną, szlifowanie umiejętności rapowania i przełomowy w jego życiu wypadek samochodowy, aż po zdobycie globalnej sławy na miarę XXI wieku. Kanye West nagrywał w najlepszych studiach z najbardziej cenionymi w biznesie muzycznym artystami, rewolucjonizując scenę hiphopową każdym swoim kolejnym posunięciem. Kanye West zdołał również zrujnować dla Taylor Swift galę rozdania MTV Music Awards w roku 2009, powiedzieć telewizji publicznej, że „George Bush nie dba o czarnych obywateli” oraz odnaleźć bratnią duszę w osobie wpływowej Kim Kardashian.
Wgłębiając się w życie artysty, śledząc rozwój jego muzyki oraz podejmując polemikę z najbardziej utartymi przekonaniami na jego temat, „Kanye West: Bóg i potwór” stanowi najdokładniejszą biografię tej kontrowersyjnej ikony popkultury. Książka wzbogacona została również o cytaty i wypowiedzi wszystkich najważniejszych osób, które odcisnęły swoje piętno na niezwykłym życiu Kanye’a Westa.

Mark Beaumont jest dziennikarzem muzycznym, którego artykuły publikowane były w takich czasopismach jak „NME”, „The Guardian”, „Shortlist”, „Classic Rock”, „The Times”, „The Mail On Sunday” , „Uncut”, „Melody Maker”, „Loaded” oraz „The Modern Review”. Jest również autorem książek „ Nie z tego świata: Historia Muse”, „Jay-Z: Król Ameryki”, „Bon Iver: Good Winter” oraz „ The Killers: Dni & Lata ”. Jego debiutancka powieść „[6666666666]” dostępna jest na Kindla.

Tytuł: Bóg i potwór (KAYNE WEST God & Monster)
Autor: Mark Beaumont
Tłumaczenie: Robert Filipowski
ISBN: 978-83-64373-46-6
Wydawnictwo: In Rock
Rok wydania: czerwiec 2017 (Polska)
Format: 145x203 mm
Oprawa: miękka
Stron: 512 + 16 stron ze zdjęciami
Waga: około 700 g
Cena: + - 49 zł

(Serdecznie Dziękuję Bartoszowi Zujewskiemu)


 
Pokrewne linki
· Więcej o Książki
· Napisane przez zbiko


Najczęściej czytany artykuł o Książki:
Kronika Muzyki Popularnej XX wieku


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.29
Głosów: 3560


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ (C)+(P) Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*