Menu
· Strona główna
· Archiwum
· Dodaj newsa
· Szukaj
· Płytoteka Zbyszka


Biblioteka Zbyszka
  
serwisy strony www - serwisy dedykowane aplikacje pod zamówieni a, systemy fiskalne

The Killers - ''Dni i lata''
Wysłano dnia 02-07-2016 o godz. 20:24:45
Temat: Książki
Książki Biografia The Killers, napisana przez Marka Beaumonta, to ostatnia z czterech czerwcowych premier wydawnictwa In Rock. Niewiele zespołów zrobiło tak dużo dla swojego rodzinnego miasta, jak The Killers dla Las Vegas.Oto zniewalająca mikstura neonowego blichtru oraz hipnotyzujących opowieści o niebezpiecznych podwalinach powstawania „Miasto grzechu” przekształcona została przez ambitnych muzyków w wibrującą muzykę i uczyniła The Killers jeden z największych zespołów na świecie.

Książka "Dni i lata" śledzi ich drogę do sławy. Muzyka The Killers zapewniła zespołowi uznanie ze strony ich własnych bohaterów, między innymi Bono, Eltona Johna, Neila Tennanta, Bruce’a Springsteena oraz legionów oddanych fanów.

Biografia spisana przez Marka Beaumonta – wypełniona nowymi i dotychczas niepublikowanymi wywiadami z zespołem, ich bliskimi współpracownikami, przyjaciółmi oraz słynnymi artystami odbywającymi z The Killers wspólne trasy – opowiada niezwykłą, pełną szczegółów historię grupy, który powaliła świat na kolana.


*****

Nie był to ostatni przypadek odrzucenia The Killers przez Morrisseya. W 2012 roku zespół zwrócił się do swojego idola z prośbą o zgodę na wspólny występ w Nowym Jorku, ale otrzymał uprzejmą odpowiedź odmowną. Trudno jest mi odpowiedzieć inaczej niż szczerze, a to sprawia, że robię wrażenie starego piernika. Nie mogę powiedzieć "tak", skoro mam na myśli "nie" - dosłownie blokuje mi się szczęka. The Killers zaprosili mnie do wspólnego śpiewania w Nowym Jorku w tym miesiącu, ale to nie mój styl. Ja wolę się trzymać na uboczu - powiedział Morrissey w wywiadzie dla "Herald Sun". (str.178)


W trakcie programu "Top Of The Pops" feministka Germaine Greer określiła zespół jako "tak drętwy, tak zgrany, tak pusty, tak przewidywalny, tak powtarzalny, tak dziecinny". The Killers ten cytat spodobał się tak bardzo, że umieścili go w swojej informacji prasowej. (str.193)


W tym samym wywiadzie Brandon zganił Jacka White´a; było to po tym, jak White został aresztowany za pobicie Jasona Stollsteimera z The Von Bondies w barowej rozróbie w 2004 roku. Zawsze uwielbiałem The White Stripes, ale na widok zdjęć tego gościa poczułem się strasznie. Nie można pozbyć się myśli, że Jack nie musiał go uderzyć aż tyle razy!- powiedział (NME Yearbook, Tim Jonze, listopad 2004)


Latanie samolotem było tylko jednym z kilku lęków, w związku z którym, Brandon podjął terapię. Bał się liczby 621, od kiedy ouija, którą bawił się w dzieciństwie, nie powiedziała mu, że umrze w dniu swoich urodzin, 21 czerwca (czyli według amerykańskiego zapisu daty 6/21). 21 czerwca unikał więc prowadzenia samochodu (a nawet dwadzieścia jeden minut po szóstej rano i wieczorem). Wspominał też, jak rok wcześniej tego właśnie dnia, musiał lecieć do Anglii, by zagrać na festiwalu Glastonbury. To był koszmar. To głupie, nie da się tak żyć. (...) Gdy dorastasz, nie boisz się niczego. Po prostu istniejesz, dobrze się bawisz i nie masz żadnych zmartwień. Dostałem od losu tę niesamowitą szansę. Mam szczęście. To niemal zbyt piękne, by było prawdziwe. I to sprawiło, że zacząłem czuć, że w sposób nieunikniony stanie się coś złego (str. 290)


*****

Tytuł: The Killers. Dni i lata (The Killers. Days & Ages)
Autor: Mark Beaumont
Tłumaczenie: Agata Trzcińska-Hildebrandt
Redaktor, konsultacje, posłowie, dyskografia: Paweł Brzykcy
Konsultacja muzyczna: Rafał Glogier-Osiński
ISBN: 978-83-64373-33-6
Wydawnictwo: In Rock
Rok wydania: lipiec 2016 (Polska)
Format: 145x205mm
Oprawa: miękka
Stron: 564 + 16 stron ze zdjęciami
Waga: około 800 g
Cena: + - 55 zł
Książka dostępna także jako e-book

Serdecznie Dziękuję Panu Bartoszowi Zujewskiemu

 
Pokrewne linki
· Więcej o Książki
· Napisane przez zbiko


Najczęściej czytany artykuł o Książki:
Kronika Muzyki Popularnej XX wieku


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.15
Głosów: 3287


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku  Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych  Wyślij ten artykuł do znajomych


  
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Właściel Zbyszek ZbiKo Kowalczyk ˆ Wszelkie prawa zastrzeżone
kom. 506-504-359 e-mail: zbyszek.kronikarz@gmail.com
www.muzyczneabc.pl - Biblioteka Zbyszka, Płytoteka Zbyszka, info z kraju i ze świata
*