Gradka dla fanów The Rolling Stones!!!
Data: 27-09-2012 o godz. 01:46:02
Temat: Info


W pierwszych dniach października w księgarniach pojawi się książka „ROLLING STONES – WARSZAWA ’67”, opowiadająca o dwóch koncertach, które wielu przyrównuje się do lądowania UFO w samym centrum komuny.Przy okazji wyjaśnionych zostanie kilka legend i zagadek, w które ta wizyta obrosła.

Tego dnia, w Warszawie odbyły się dwa koncerty zespołu The Rolling Stones, wówczas obok Beatlesów najpopularniejszej grupy świata. O skali wydarzenia świadczy fakt, że znawcy dzielą dzieje polskiej muzyki rozrywkowej i naszej obyczajowości na „przed” i „po” tych koncertach. Inni przyrównują je do lądowania UFO niemal w centrum szaroburej komuny.

Koncerty te obrosły w liczne legendy i zagadki, które w książce znajdują swoje rozwiązanie. „ROLLING STONES – WARSZAWA ’67” to autorska opowieść Marcina Jacobsona składająca się z relacji kilkudziesięciu prominentów, dziennikarzy, muzyków i zwykłych ludzi „z ulicy”, którym udało się dostać do Sali Kongresowej - m.in. Andrzej Olechowski, Wojciech Mann, Zbigniew Namysłowski, Maria Szabłowska, Paweł Brodowski, Ryszard Poznakowski, Maria Szabłowska, Wojciech Gąssowski - wzbogacona o ówczesne komentarze i recenzje prasowe. To również wspaniały album fotograficzny, na który złożyło się ponad sto, przeważnie nie publikowanych, zdjęć: Stanisława Dąbrowieckiego, Leszka Fidusiewicza, Marka Karewicza, Janusza Klejnego, Cezarego Langdy i Jarosława Tarania.

Tę książkę czyta jak dobrą powieść, a ogląda jak rodzinny album !

Wydawca przygotował specjalną, numerowaną edycję dla kolekcjonerów zawierającą dodatkowo: wersję angielską wszystkich tekstów, reprint oryginalnego afisza oraz osiem czarno-białych reprodukcji fotograficznych, a wszystko to zapakowane w eleganckie pudełko.

UWAGA!

Box dostępny będzie jedynie w internecie
wydawca

Wydawnictwo C2, ul. Lelewela 4, 53-505 Wrocław
www.kolekcjonermuzyczny.pl

mail: grzegorz.mieczkowski@wydawnictwoc2.pl

(Marcin Jacobson)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=9988