Pierwsza koncertowa płyta AC/DC od 20 lat
Data: 19-09-2012 o godz. 23:31:31
Temat: Info


AC/DC - najsłynniejszy heavymetalowy zespołu świata – wydaje pierwszą od 20 lat płytę live!Materiał na krążek „AC/DC Live At River Plate” zarejestrowany został w grudniu 2009 w Buenos Aires przed ponad 200 tysiącami fanów (3 wyprzedane koncerty pod rząd), którzy euforią przywitali zespół po 13 lat od czasu jego ostatniej wizyty w Argentynie.

AC/DC Live At River Plate” idealnie oddaje koncertowe emocję i energię, z jakich znane są występy AC/DC. To zapis jednego z najbardziej spektakularnych koncertów w ramach Black Ice World Tour (podczas której zespół obejrzało ponad 5 milionów fanów ze 108 miast w 28 krajach). 19 Utworów obejmuje wszystkie etapy kariery AC/DC, od klasyków “Back In Black”, “Thunderstruck” czy “You Shook Me All Night Long” po ostatni singiel “Rock N Roll Train”. „AC/DC Live At River Plate” ukaże się na 3 czerwonych płytach winylowych oraz na 2 płytach CD z różnymi okładkami i specjalną 24-stronicową książeczką.

W 2011 roku ukazało się DVD pod tym samym tytułem, ukazujące wizualny rozmach przedsięwzięcia, jakim jest koncert AC/DC, kulisy produkcji oraz przywitanie, jakie argentyńscy fani zgotowali zespołowi. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu aż w 17 krajach i pokazało, jak bardzo fani czekali na możliwość przeżycia koncertu AC/DC w zaciszu domowym. Pochodzące z DVD koncertowe klipy do utworów “Thunderstruck” i “Shoot To Thrill” zanotowały odpowiednio 14 i 22 miliony odtworzeń na YouTube a do dzisiaj wszystkie klipy AC/DC obejrzano już ponad 72 miliony razy (600 tysięcy nowych odtworzeń każdego tygodnia!). Trailer zapowiadający to wydawnictwo można zobaczyć TUTAJ.

Płytę AC/DC Live At River Plate w przedsprzedaży zamówić można przez stronę www.ACDC.com

Tracklista AC/DC Live At River Plate:

1 Rock N Roll Train
2 Hell Ain’t A Bad Place To Be
3 Back In Black
4 Big Jack
5 Dirty Deeds Done Dirt Cheap
6 Shot Down In Flames
7 Thunderstruck
8 Black Ice
9 The Jack
10 Hells Bells
11 Shoot To Thrill
12 War Machine
13 Dog Eat Dog
14 You Shook Me All Night Long
15 T.N.T.
16 Whole Lotta Rosie
17 Let There Be Rock
18 Highway To Hell
19 For Those About To Rock (We Salute You)

(Joanna Karwecka, Sony Music Poland)Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=9967