Johnny Depp. Sekretne życie
Data: 19-09-2012 o godz. 01:18:19
Temat: Książki


Najnowsza biografia Johnny’ego Deppa (9.06.1963 Owensboro, Kentucky) zdradza kulisy powstawania filmów, w których wystąpił oraz najciekawsze sekrety z życia aktora, związku z francuską piosenkarką i aktorką Vanessą Paradis (22.12.1972 w Saint-Maur-des-Fossés, na północy Francji), a także gitarzysty amerykańskiej grupy P.To może się wydać dziwne, ale nigdy nie miałem specjalnie wygórowanych ambicji. Nie marzyłem o tym, żeby zostać aktorem albo reżyserem. Byłem i wciąż jestem muzykiem. Reszta po prostu się zdarzyła

Johnny Depp dwukrotnie wziął udział w nagraniach z brytyjskim zespołem rockowym Oasis. Zagrał na gitarze w utworze " Fade In-Out", który znalazł się na wydanym w roku 1997 albumie Be Here Now , a także wziął udział w nagraniu piosenki " Fade Away (Warchild Version)”, która znalazła się na stronie B singla " Don't Go Away ".


JOHNNY DEPP:

● nie znosi oglądać filmów, w których zagrał

● ma w swoich żyłach indiańską krew

● jest ulubionym aktorem mistrza czarnego humoru Tima Burtona

● otrzymał trzy nominacje do Oscara i siedem do Złotego Globu

● wziął udział w kilku teledyskach, m.in. Toma Petty’ego, The Lemonheads, Shane’a MacGowana i zespołu The Pogues

● gościnnie wystąpił na scenie jako gitarzysta m.in. z Oasis, Iggym Popem, Marilynem Mansonem, Vanessą Paradis

● twierdzi, że gdyby nie był aktorem, pisałby muzykę lub malował obrazy


* * * * *


Johnny to jeden z najbardziej niezwykłych ludzi, jakich kiedykolwiek poznałam. Ma w sobie magiczną charyzmę, ale jej nikomu nie narzuca. Nie wiem, czy trzeba się z tą cechą urodzić, czy nad nią pracować, ale jest z pewnością bardzo rzadka.
Penélope Cruz

Trudno nie lubić postaci granych przez Johnny’ego Deppa, niezależnie od tego, jak są zepsute.
Robert Rodriguez

Jest intrygującym artystą, ale niekoniecznie interesuje się swoim własnym wizerunkiem, ale raczej tym, aby dosłownie stać się postacią, którą gra. Chętnie podejmuje ryzyko.
Tim Burton

Ma niesamowite oczy i fantastycznie potrafi nimi wyrażać najróżniejsze rzeczy. Nie doceniałem jego precyzji, póki nie zacząłem z nim pracować. Nie gra ani fałszywie, ani przesadnie.
Jim Jarmush

Tajemnicą siły Johnny’ego Deppa jest to, że nigdy nie bał się być inny niż reszta gwiazd w Hollywood. Inny w stopniu wystarczającym, by być sobą.
Tomasz Raczek

Szczerze mówiąc, to cud, że ciągle mam propozycje pracy.
Johnny Depp

Tytuł: Johnny Depp. Sekretne życie (The Secret World of Johnny Depp)
Autor: Nigel Goodall, Elżbieta Ciapara (rozdział Jaszczurka i rum), Charlotte Rasmussen (Słowniczek filmowy)
Tłumaczenie: Arkadiusz Belczyk, Przemysław Hejmej
Konsultacja: Tomasz Raczek
ISBN: 978-83-7642-061-5
Wydawnictwo: Pascal
Rok wydania: 2012 (Polska)
Format: 130x200 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Stron: 492
Waga: około 500 g
Cena: + - 44 zł
Seria: Literatura

Serdecznie Dziękuję Pani Justynie Kubiesa
Johnny Depp (9.06.1963 Owensboro, Kentucky) – megagwiazdor kina światowego, reżyser, muzyk. Trzykrotnie nominowany do Oscara. Ekscentryk i romantyk. Współczesny idol buntowników.

Ogromną popularność przyniosła mu rola Jacka Sparrowa w serii filmów Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły (2003), Skrzynia umarlaka (2006), Na krańcu świata (2007 oraz Na nieznanych wodach (2011). Kapitan i pirat - wyglądający trochę jak gwiazda rocka - stał się szybko ikoną popkultury. Ten piękny, osobisty album ukazuje Deppa jako niesamowitego aktora i człowieka z krwi i kości - takiego, jakiego kochają miliony fanów.

Jestem Amerykaninem. Kocham swój kraj i mam wobec niego wielkie nadzieje. To dlatego wypowiadam się otwarcie i czasem krytycznie wobec niego. Otrzymałem bardzo wiele dzięki wolności, która panuje w moim kraju, i jestem za to dozgonnie wdzięczny. (s.11) - Johnny Depp

Bycie aktorem to w pewnym sensie dziecinna praca. To gra, to dobra zabawa do pewnego stopnia. To świetna praca, być nieodpowiedzialnie odpowiedzialnym. (s.18) - Johnny Depp

Jego gra jest po prostu fenomenalna. Jest bardzo płynna i przychodzi bez wysiłku. (s.63) - Faye Dunaway

Jest spod znaku Bliźniąt. Bardzo wrażliwy, trochę nieśmiały i bardzo zabawny. Jeśli chciałby zdemolować pokój hotelowy ze mną w środku, przystałabym na to bez problemu. (s.85) Gloria Ruben

Jak się okazało, jest w istocie jednym z najlepszych gitarzystów, jakich kiedykolwiek widziałem. Jest naprawdę, naprawdę dobry (s.152) - gitarzysta Oasis, Noel Gallagher o grze Deppa na gitarze podczas nagrywania piosenki Oasis

Umiejętności gry na gitarze Deppa zostały wykorzystane w kilku ścieżkach muzyki do filmu (s.182) " Czekolada".

Tytuł: Johnny Depp. Osobisty album Johnny´ego Deppa (Johnny Depp. A Photographic Celebration)
Autor: Jon Derengowski
Tłumaczenie: Weronika Berezowska i Jan Bolanowski
ISBN: 978-83-7670-296-4
Wydawnictwo: Buchmann
Rok wydania: 2012 (Polska)
Format: 205x240 mm
Oprawa: twarda
Stron: 208
Waga: około 900 g
Cena: + - 45 zł

Serdecznie Dziękuję Pani Iwonce Cel
Wyczerpująca i rzetelna biografia aktora nazywanego ,"najbardziej seksownym mężczyzną na świecie".

Gwiazda ," Piratów z Karaibów " i ," Marzyciela ", Johnny Depp , jest znany z ekranów kin już od dwudziestu lat. W tym czasie nie zmieniły się tylko dwie rzeczy: zamiłowanie aktora do ekscentrycznych, wyrazistych ról i jego zniewalająca egzotyczna uroda. Można powiedzieć, że Depp, mieszkający obecnie we Francji ze swoją ukochaną Vanessą Paradis , dzisiaj już mężczyzna po czterdziestce, osiągnął w życiu wszystko, chociaż sukces wcale nie przyszedł mu łatwo.

Autor książki, zatytułowanej ,Johnny Depp: współczesny buntownik, kreśli wizerunek skomplikowanego wewnętrznie, udręczonego psychicznie młodego człowieka, którego trudne dzieciństwo i buntownicza, zamroczona alkoholem i narkotykami młodość nie zwiastowały późniejszej kariery uwielbianego przez kobiety gwiazdora. Obok opisów chuligańskich wybryków, miłostek i przelotnych romansów, między innymi z Winoną Ryder i supermodelką Kate Moss , czytelnik znajdzie tu również wnikliwą analizę kariery zawodowej aktora oraz jego bezkompromisowo niezależnych i ryzykownych artystycznie ról filmowych, poprzez które Depp określa się jako artysta i osoba prywatna.

„Czysta przyjemność - agenci Deppa zapewne chcieliby ocenzurować niektóre fragmenty tej książki."
(Independent on Sunday)

Tytuł: Johnny Depp: współczesny buntownik (Johnny Depp. A Modern Rebel)
Autor: Brian J. Robb
Tłumaczenie: Maciej Świerkocki
ISBN: 83-60279-09-8
Wydawnictwo: Cyklady
Rok wydania: 2006 (Polska)
Format: 165x230 mm
Oprawa: miękka
Stron: 302 + wkładka 4 strony z fotkami
Waga: około 650 g
Cena: + - 34 zł

Serdecznie Dziękuję Panu Zbigniewowi Garwackiemu


Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=9966