Niespodzianka dla polskich fanów Dylana!
Data: 05-09-2012 o godz. 00:58:09
Temat: Info


Równo tydzień dzieli nas od premiery najnowszego dzieła Boba Dylana (24.05.1941 Duluth, Minnesota) – nowej studyjnej płyty zatytułowanej "Tempest".Artysta kontynuuje na niej szczytową formę znaną z ostatnich albumów (Love and Theft z 2001, Modern Times z 2006 i Together Through Life z 2009 roku) : prestiżowy amerykański Magazyn Rolling Stone przyznał mu 5 na 5 gwiazdek dodając również, że może być to chyba najbardziej mroczny album w karierze barda. Odkrywanie każdej z 10 kompozycji to autentyczne przeżycie – w tradycyjne brzmieniowo utwory Dylan wplata żarty, aluzje i cytaty, które poznaje się nieraz dopiero po uważnym wsłuchaniu w każdy utwór.

Polscy fani z płytą "Tempest" zapoznać się będą mogli jeszcze przed jej premierą w warszawskim klubie Hard Rock Cafe. Już w niedzielę 9 i poniedziałek 10 września pomiędzy godziną 19 a 20 usłyszeć tam będzie można utwory z nowej płyty jak i największe przeboje Dylana. Po raz pierwszy także będzie się można zapoznać z dodatkiem, załączonym do specjalnej edycji albumu "Tempest" – unikalnymi okładkami magazynów muzycznych, które w trakcie 50-letniej kariery uświetnił swoją osobą Bob Dylan. Do wybranych szczęśliwców składających w tym czasie zamówienie w restauracji trafi również specjalna pula płyt "Tempest".

Znamy już coraz więcej szczegołów nowej płyty Boba Dylana, której premierę zapowiedziano na 11 września. Teledysk do pierwszej odsłony płyty "Tempest" - utworu "Duquesne Whistle". reżyserował Nash Edgerton odpowiadzialny również za video do "Beyond Here Lies Nothing" z poprzedniej studyjnej płyty Dylana. Otwierający płytę " Duquesne Whistle " miał swoją światową premierę dwa dni temu i już zdążył zachwycić fanów i krytyków. Los Angeles Times określił kawałek jako "folkowe brzmienie staromodnej blusowej gitary niczym pociąg rozpędzające się w zaaranżowany na cały zespół big-bitowy numer".

Album dopiero trafia w ręce recenzentów, ale ci którzy mieli okazję już go usłyszeć jednoznacznei wskazują "Tempest" jako jedno z najbardziej udanych dzieł Dylana. Dziennikarz The Telegraph Neil McCormick: "Z radością donoszę, że najpopularniejszy trubadur Ameryki trzyma się świetnie i nagrał album, od którego nie sposób się uwolnić. Jeżeli powoli nadchodzi zmierzch jego kariery, to zbliża się do niego z godną pozazdroszczenia kreatywnością!". Krytyk muzyczny Robert Hilburn: "Dylan niewiarygodnie wysoko podniósł już poprzeczkę poprzednimi albumami, począwszy od 'Time Out Of Mind'. 'Tempest' godnie podtrzymuje tą tradycję - to oszałamiające dzieło". Dziennikarz magazynu Mojo Michael Simmons pisze krótko: "Tempest zadziwia".

Płyta "Tempest" jest już 35. krążkiem studyjnym Boba Dylana i ukazuje się dokładnie 50 lat od daty wydania przez niego debiutanckiej płyty.


tracklista: Produced by Bob Dylan

1. Duquesne Whistle 5:43
2. Soon After Midnight 3:27
3. Narrow Way" 7:28
4. Long and Wasted Years" 3:46
5. Pay in Blood 5:09
6. Scarlet Town" 7:17
7. Early Roman Kings 5:14
8. Tin Angel 9:05
9. Tempest 13:54
10. Roll on John 7:25

(Joanna Karwecka, Sony Music Poland)


Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=9934