Książka ze wspomnieniami Urszuli Dudziak
(22.10.1943 w Straconce, Bielsko-Biała). Niesamowite historie spisane dzięki pamiętnikom pisanym od wczesnych lat młodości.
Opowieści przez które przetaczają się niezwykłe osobowości takie jak Jerzy Kosiński
, Miles Davis
, Sting
, Herbie Hencock
i wielu, wielu innych. Historia życia, podróży Artystki, jej życie w Polsce a potem przez 20 lat w Nowym Jorku.
Zabawna, poruszająca i pełna emocji opowieść. Biografia, dzięki której poznajemy historie współczesnego jazzu, ale także poznajemy wspaniałą kobietę, która mimo wielu trudności tak bliskich każdemu z nas potrafi z humorem i ufnością patrzeć na świat. Poznajemy człowieka zakochanego w świecie, ludziach i życiu. Poznajemy Urszulę Dudziak.
Jednym z najbardziej niezapomnianych koncertów był nasz wspólny występ w duecie z Urszulą w Warszawie w Sali Kongresowej w 1985 r.
Ula jest zabawna dowcipna, pomysłowa radosna i mam ogromny szacunek dla niej i dla jej sztuki. Dziękuję Ci za muzykę Urszulo!
Bobby McFerrin
Opowieść Urszuli jest jak jej głos, pełna szczerości, osobista i spontaniczna…
Możemy brać przykład z takich ludzi jak Ula…
„Wolność jest możliwa”… Słyszę to za każdym razem, kiedy szukam w niej inspiracji.
Esperanza Spalding
Czytając (słuchając?) narrację mam wrażenie, że jestem świadkiem nie tylko czyjejś biografii, ale i wielkiego wydarzenia artystycznego zwanego fenomenem Urszuli Dudziak. „Wyśpiewam Wam Wszystko” czyta się tak, jak słucha się Uli Dudziak – z nienasyceniem i radością.
Magdalena Środa
Gubin. Mam cztery lata, jest wieczór wigilijny, leżę w łóżku chora na szkarlatynę. Do pokoju wchodzą rodzice. Tatuś niesie pięknie zapakowane pudło. Mama pomaga mu je otworzyć. Nagle moim oczom ukazuje się klejnot wyjątkowej urody. Czerwony ośmiobasowy akordeon z białymi jak śnieg klawiszami. Podają mi to cudo. Dotykam lśniących klawiszy, szukam basów i gram ze słuchu "Wśród nocnej ciszy". Rodzice zdumieni. Tatuś mówi do maamy: "Gołąbeczku (tak mówili do siebie przez całe wspólne, prawie sześćdziesięcioletnie małżeństwo), mamy zdolną córkę! Od tego czasu robiłam za gwiazdę. Ponieważ w tym okresie w Gubinie stacjonowało dużo wojska, a był rok 1947, co jakiś czas odbywały się akademie, uroczystości, różnego rodzaju celebracje. Żadna z nich nie obeszła się beze mnie(...)
Urszula Dusziak
Tytuł: Wyśpiewam wam wszystko
Autor: Urszula Dudziak
ISBN: 978-83-927811-2-7
Wydawnictwo: Kayax Production & Publishing
Rok wydania: 2012
Format: 175x225 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Stron: 285
Waga: około 580 g
Cena: + - 39 zł
Serdecznie Dziękuję Sylwii Słowatyckiej
29 września ukazała się książka biograficzna o Michale Urbaniaku (22.01.1943 Warszawa)
, autorstwa Andrzeja Makowieckiego, zatytułowana "Ja, Urbanator. Awantury muzyka jazzowego". To fascynująca i barwna opowieść o Michale Urbaniaku, światowej sławy muzyku jazzowym.
Michała Urbaniaka miłośnikom jazzu przedstawiać nie trzeba. Kilkadziesiąt wydanych płyt, nagrania z Milesem Davisem, Herbiem Hancockiem, Marcusem Millerem, Czesławem Niemenem, George´m Bensonem, Billy Cobhamem i oczywiście Urszulą Dudziak występ dla Johna Fitzgeralda Kennedy’ego. "Człowiek – orkiestra" - określenie to świetnie do Urbaniaka pasuje. Jego płyty ukazały się w kraju i za granicą w nakładzie ponad dwóch milionów egzemplarzy. Proszę Państwa! Przed Państwem Miiiiiichaaaaał Urbaaaaaniaaaaaak!!
"Wychowali go szwaczka z tkaczem w Łodzi. Co sobotę na huczne przyjęcia zapraszali badylarzy, partyjniaków i artystów, którzy lubili otrzeć się o bogactwo. Kiedy matka wybudowała w ogrodzie basen, sąsiedzi z wściekłości rzucali w dom kamieniami i butelkami z benzyną" — tak rozpoczyna się zapowiedź książki biograficznej o jednym z najwybitniejszych polskich jazzmanów — Michale Urbaniaku.
Książka śledzi całą historię życia skrzypka, począwszy od dzieciństwa w Łodzi, przez fascynację czarną muzyką i wyjazd do Nowego Jorku i wieloletnią karierę jazzmana, zwieńczoną takimi sukcesami, jak gra u boku Milesa Davisa:
To pierwsza autoryzowana biografia Michała Urbaniaka. Autorem książki jest Andrzej Makowiecki. Artysta opowiedział mu o swojej drodze na największe sceny świata, zaczynając od czasów dzieciństwa w robotniczej, peerelowskiej Łodzi, poprzez pierwsze kontakty z muzyką, podróż do Stanów Zjednoczonych i późniejsze wejście w świat wielkiego nowojorskiego jazzu.
Wydanie odkrywa wiele ciekawych, niekiedy bolesnych faktów z życia Urbaniaka, mówi o miejscach, z którymi się związał, ludziach, których spotykał, a przede wszystkim - dlaczego "zdradził" muzykę klasyczną i podporządkował całe swoje życie jednej pasji: muzyce jazzowej.
Maria Czubaszek o biografii Urbaniaka mówi tak: Jazz to nie tylko muzyka. To również wszystko pomiędzy. I o tym właśnie jest ta książka. Świetna! Gdybym była profesjonalną recenzentką i musiała do czegoś się przyczepić, to jedynie do tego, że nie można się od niej oderwać.
Tytuł: Ja, Urbanator. Awantury muzyka jazzowego
Autor: Andrzej Makowiecki
ISBN: 978-83-268-0529-5
Wydawnictwo: AGORA
Rok wydania: wrzesień 2011
Wymiary: 215 x 135 mm
Oprawa: zintegrowana / kartonowa-lekko twarda
Liczba stron: 368
Waga: około 600 g
cena + - 39 zł
(Serdecznie Dziękuję Pani Dominice Jędrzejewskiej)