Nieznany koncert Armstronga
Data: 28-04-2012 o godz. 22:53:36
Temat: Info


W Stanach Zjednoczonych ukazało się nieznane dotychczas nagranie jednego z ostatnich występów słynnego jazzmana Louisa Armstronga (4.08.1901 - 6.07.1971) . Chodzi o koncert, który odbył się w Waszyngtonie na kilka miesięcy przed śmiercią artysty.

29 stycznia 1971 roku Louis Armstrong wystąpił na koncercie w Krajowym Klubie Prasy. Słynny trębacz był już wtedy ciężko chory – miał wcześniej zawał serca i problemy z wątrobą. Wbrew radom lekarzy Armstrong pojawił się na scenie. Zagrał 5 utworów, wśród których były między innymi "Hello Dolly", " Rocking Chair ", " Mack the Knife " oraz "Boy from New Orleans".

Był to jeden z najbardziej niezwykłych koncertów Louisa Armstronga. Jego uczestnicy mieli poczucie, że jazzman traktuje go jako pożegnanie z publicznością. Po występie została wydana limitowana seria 300 płyt z nagraniem koncertu. Otrzymali ją jednak tylko ci, którzy byli wśród publiczności.

Przez 40 lat występ został niemal zapomniany. Dopiero teraz stał się on dostępny dla każdego dzięki płycie "Red Beans and Rice-ly Yours: Satchmo at the National Press Club", która ukazała się w Stanach Zjednoczonych.

(TVP Info)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=9747