Za 9 dni Andrea Bocelli w Łodzi
Data: 20-04-2012 o godz. 23:04:17
Temat: Koncerty


29 kwietnia w Łodzi odbędzie się koncert jednego z najbardziej znanych solistów wszechczasów - wystąpi Andrea Bocelli (22.09.1958 w Lajatico, Toskania, Włochy). Słynny włoski tenor zaśpiewa w cyklu "Prestiżowe Gwiazdy, Złote Przeboje" organizowanym przez agencję Prestige MJM i Radio Złote Przeboje.

«Niewidomy śpiewak zasłynął w połowie lat 90. połączeniem śpiewu operowego, lżejszego repertuaru i zabiegów marketingowych rodem ze świata muzyki pop. Anglojęzyczna wersja piosenki "Con te partito" zarejestrowana w duecie z Sarah Brightman jako "Time to Say Goodbye" była jednym z najlepiej sprzedających się singli lat 90.

W ubiegłym roku ukazała się piętnasta płyta Bocelliego zatytułowana "Notte Illuminata". Choć płyta to może nienajlepsze określenie - album ukazał się wyłącznie w wersji cyfrowej. To właśnie wydawnictwo tenor promuje podczas tegorocznych koncertów. A ma ich w planie tylko kilkanaście: w Stanach Zjednoczonych, Skandynawii, Irlandii, Irlandii Płn., Anglii, Włoszech.

W Atlas Arenie Bocelliemu towarzyszyć będzie znana włoska sopranistka Paola Sanguinetti, współpracująca z pop-operową supergwiazdą od 1997 r. Orkiestrę Filharmonii Łódzkiej poprowadzi włoski dyrygent Marcello Rota.

To będzie trzeci występ Bocelliego w Polsce. W 1999 r. zaśpiewał w Teatrze Wielkim w Łodzi, a dziesięć lat później na stadionie Gwardii w Warszawie.

Bilety kosztują 190, 299, 380 i 399, 450, 550, 650 i 750 zł.»

(Gazeta Wyborcza - Łódź)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=9730