Damian Marley zagra na Woodstocku
Data: 14-04-2012 o godz. 00:11:24
Temat: Koncerty


Damian Marley (21.07.1978 w Kingston, Jamajka) będzie kolejną gwiazdą 18. Przystanku Woodstock, który 2–4 sierpnia br. odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie). Najmłodszy z synów legendarnego Boba Marleya wystąpi pierwszego dnia festiwalu.

34–letni Damian Marley jest synem Boba Marleya i Cindy Breakspeare – Miss Świata 1976. Artysta należy do formacji Superheavy, ma w swoim dorobku nagrody Grammy i wiele hitów m.in.: „Welcome To Jamrock” czy „Road To Zion”. Podczas festiwalu w Kostrzynie nad Odrą da swój pierwszy solowy koncert w Polsce – poinformował rzecznik Fundacji WOŚP Krzysztof Dobies.

Według Dobiesa, artysta ten jest współczesnym ambasadorem reggae na świecie i jedną z najjaśniejszych gwiazd młodego pokolenia. Dzięki swoim studyjnym kooperacjom oraz wspólnym koncertom z tuzami hip–hopu, stał się też „pomostem” łączącym reggae i hip hop.

Line-up Woodstocku

Obecnie wiadomo, że na dużej scenie Przystanku Woodstock zagrają:Damian Marley, Machine Head, The Darkness, Ministry, Asian Bub Foundation, Sabaton, Anti–Flag, Hardcore Superstar, The Qemists, Dubioza Kolektiv, THePetebox, My Riot, Elektryczne Gitary, Gooral oraz Happysad. Lista wykonawców nadal nie jest zamknięta.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu na dwóch scenach zaprezentuje się łącznie ok. 60 wykonawców z Polski i wielu krajów na świecie.

W ramach festiwalowej Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z osobistościami świata kultury, polityki, sportu. Uczestnicy Festiwalu będą mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich.

Podczas Przystanku Woodstock zaprezentują się także liczne organizacje pozarządowe, a także realizowane będą różne projekty edukacyjne oraz sportowe.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP), która w ten sposób składa podziękowanie polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w coroczny zimowy finał WOŚP.

(PAP/TVP Info)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=9723