Anti Tank Nun supportem Thin Lizzy
Data: 06-04-2012 o godz. 22:29:00
Temat: Koncerty


7 maja w krakowskim klubie Studio wystąpi hardrockowa grupa Thin Lizzy , która ma w dorobku takie przeboje, jak m.in. "Whiskey In The Jar", "The Boys Are Back In Town" czy "Jailbreak".

W obecnym składzie Thin Lizzy występują trzej muzycy, którzy w zespole współpracowali z nieżyjącym od 1986 roku frontmanem Philem Lynottem (wokal, bas):

Scott Gorham (gitara),
Brian Downey (perkusja)
Darren Wharton (klawisze).

Obecnie towarzyszą im

gitarzysta Damon Johnson (m.in. Alice Cooper, Brother Cane),
basista Marco Mendoza (eks-Whitesnake, Ted Nugent)
wokalista i gitarzysta Ricky Warwick (The Almighty).

Wydany w 1978 roku koncertowy krążek "Live And Dangerous" przez magazyn "Classic Rock" uznany został za najlepszy live album wszech czasów.

Thin Lizzy w zmienionym składzie powracał kilkakrotnie po śmierci Lynotta. Ostatnia reaktywacja miała miejsce w 2004 roku i od tego czasu zespół koncertuje po całym świecie, przypominając największe przeboje z całej kariery Thin Lizzy.

Bilety na koncert w Krakowie kosztują 100zł (przedsprzedaż) i 110 zł (w dniu koncertu).

Suppoprtem Thin Lizzy w Krakowie będzie zespół Anti Tank Nun! 25 maja światło dzienne ujrzy płyta Anti Tank Nun zatytułowana "Hang'em High". Będzie mocno, ciężko, żywiołowo, ale jednocześnie z melodyjnymi riffami. Trzon zespołu tworzą Tomasz Titus Pukacki oraz Igor Iggy Gwadera - czternastoletni gitarzysta oraz muzycy formacji Nikt - Adam Bielczuk i Bogumił Krakowski. Usłyszymy Titusa - jakiego jeszcze nie znamy! Muzyk miał szerokie pole do popisu jeśli chodzi o wokale, natomiast Iggy świetnie spisał się w gitarowych partiach solowych, które mają unikalny styl!

Thin Lizzy to jedna z ulubionych kapel wokalisty Anti Tank Nun! Titus: "Cudowna sprawa! Zawsze marzyłem, żeby zobaczyć ich koncert, a teraz będę przed nimi grał! Uwielbiam płytę " Thunder The Lighting", na której zagrali Scott Gorham, Brian Downey i właśnie Darren Wharton, którzy przyjadą do Krakowa. Tak bardzo nie mogę sie doczekać koncertu, że już siedzę w koszulce Thin Lizzy! - śmieje się Titus.

(cgm.pl)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=9706