Oceana zaśpiewa oficjalny hymn Euro 2012
Data: 03-04-2012 o godz. 22:50:31
Temat: Info


Oficjalny hymn mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie zaśpiewa Oceana (23.01.1982 w Berlinie)

Na przebój Euro 2012 wybrano utwór niemieckiej piosenkarki Oceany. Polscy fani mogą kojarzyć ją z występami w "Tańcu z gwiazdami" oraz w programie "Jaka to melodia?" (2009 rok). Największym hitem Niemki jest utwór "Cry,Cry".

Oceana Mahlmann urodziła się w 1984 roku w Berlinie. Od dzieciństwa wiedziała, że chce zajmować się muzyką. Już jako dziecko występowała na koncertach i równocześnie brała lekcje baletu. W wieku pięciu lat wystąpiła w filmie reżysera Larsa Beckera. Jako nastolatka wygrała stypendium muzyczne, na które złożyły się lekcje śpiewu u włoskiej wokalistki Etty Scollo. Z kolei Maceo Parker, legendarny muzyk i przyjaciel rodziny, patrząc na nią powiedział, że jest gotowa wejść już profesjonalnie na scenę.

Piosenkarka wykonuje muzykę zaliczaną do soulu, z wpływem reggae, hip-hopu i funku. Współpracowała z grupami muzycznymi Seeed i Boundzound. Profesjonalną karierę indywidualną zaczęła w 2008. W tym samym roku występowała na targach muzycznych Popkomm. W 2009 wydała swój debiutancki album „Love Supply", poprzedzony singlem „Cry Cry”.

Jako prawdziwa kosmopolitka, Oceana dzieli swoje życie między Paryż, Hamburg, Londyn, Nowy Jork oraz Los Angeles.Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=9700