Album poświęcony Grzegorzowi Ciechowskiemu
Data: 28-01-2005 o godz. 00:15:00
Temat: Info


Gitarzysta Republiki Zbigniew Krzywański oraz aktor Jacek Bończyk przygotowali wspólnie płytę, która poświęcona jest Grzegorzowi Ciechowskiemu.

Pierwszy singel Bończyka i Krzywańskiego - "Tita", promuje album "Depresjoniści". Płyta ukaże się 12 marca, zaś mała płytka 14 lutego.

Jak napisano w notce informacyjnej: "Album jest inspirowany tradycją »republikańską« i poświęcony pamięci Grzegorza Ciechowskiego".

Zbyszek Krzywański i Jacek Bończyk spotkali się na pożegnalnym koncercie zespołu Republika "Kombinat", który odbył się w 2002 roku w ramach Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Wówczas aktor zaśpiewał "Nieustanne tango". Ten występ zainspirował Zbyszka i Jacka do stworzenia własnego projektu muzycznego.

O samym utworze Jacek Bończyk napisał natomiast: "»Tita« to bardzo przewrotny utwór. Można go nawet nazwać erotykiem. Jest to właściwie prośba, wołanie o dotyk, o miłość. Jednocześnie autor zapewnia, że jeśli dostanie to, o co prosi i zabiega, pozostanie niezmienny i stały. A to takie rzadkie w naszych zabieganych i niestałych czasach. Historia tytułu jest prosta. »Tita« to jeden z takich utworów, który bardzo długo miał już formę muzyczną i aranżację, lecz wokalista poruszał się wciąż w sferze języka tzw. »mniemanego« czy też jak mówią muzycy »flamandzkiego« i śpiewał: tiii taaa taaaa. Kiedy wreszcie powstał tekst i został zaśpiewany w studio, autor i kompozytor byli tak przywiązani do »Tity«, że postanowili jej nie zmieniać".

(Pomaton EMI)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=961