Zbigniew Hołdys znika z Facebooka
Data: 26-01-2012 o godz. 23:16:22
Temat: Info


Zbigniew Hołdys (19.12.1951 Lublin) to jeden z nielicznych muzyków, który popiera przyjęcie umowy ACTA przez Polskę. To spowodowało, że pod adresem muzyka internauci publikują wiele niepochlebnych komentarzy. Efekt? Hołdys znika z Facebooka.

Od kilku dni internauci walczą ze Zbigniewem Hołdysem, który otwarcie popiera zapisy umowy ACTA zaostrzające walkę z piractwem w Internecie. To nie podoba się internautom, którzy przyzwyczaili się, że w Internecie wszystko dostępne jest za darmo, w tym także nielegalne pliki z muzyką czy filmami.

Poparcie dla ACTA spowodowało wiele wulgarnych zachowań internautów pod adresem muzyka. Powstały także strony internetowe m.in. "Gdyby nie mózg, byłbym jak Zbigniew Hołdys" lub "Usuń Hołdysa z internetu". Dlatego Zbigniew Hołdys postanowił zamknąć swoje konto na Facebooku. "Żeby nie był, że to atak hackerów: sam przymknąłem swój fan page na fb. Muszę odpocząć, posprzątać, przewietrzyć" - napisał muzyk w serwisie Twitter.

W rozmowie z Pressem muzyk przyznaje, że "zrobił się chlew". W wywiadzie dla TOK FM muzyk dodał: - Ja to znoszę spokojnie. Mnie nie można obić w internecie. Mam swoje życie, swoje lata, doświadczenia. To nie jest największa trauma (...) Ludzie są wściekli. A niektórzy prymitywni. To cienki żart napisać "Hołdys to ch.." i wkleić to 50 razy.

(media2.pl)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=9576