Adele równa Oasis i Queen
Data: 24-01-2012 o godz. 23:31:35
Temat: Info


Adele (5.05.1988 w Londynie), brytyjska wokalistka, największa gwiazda tego roku, autorka bestselerowego albumu „21", znów jest na szczycie UK Charts. Artystka łącznie spędziła na 1. miejscu brytyjskiego zestawienia już 21 tygodni i wyrównała rekord Queen i Oasis.

Rekord jest tym bardziej godny odnotowania, że Adele wystarczyły tylko dwie płyty, by pojawić się na pierwszej pozycji 21 razy. Queen i Oasis potrzebowali odpowiednio 8 i 9 płyt.

Jedyną nowością w tym tygodniu jest Enter Shikari, z płytą "A Flash Flood Of Colour".

Top 10 albumów UK charts:

1. Adele - "21"
2. Ed Sheeran - "+"
3. Coldplay - "Mylo Xyloto"
4. Enter Shikari - "A Flash Flood Of Colour"
5. Bruno Mars - "Doo Wops & Hooligans"
6. Beyoncé - "4"
7. The Vaccines - "What Did You Expect From The Vaccines"
8. Florence + The Machine - "Ceremonials"
9. Rizzle Kicks - "Stereo Typical"
10. Jessie J - "Who You Are"

(dziennik.pl)

Podwójne zwycięstwo brytyjskiej gwiazdy Adele w zestawieniach magazynu "Billboard". Wokalistka znalazła się na szczycie listy przebojów oraz rankingu bestsellerów płytowych

Przebojem Numer Jeden w Stanach Zjednoczonych jest obecnie kompozycja "Set Fire To The Rain" Adele. Wcześniej na szczycie listy zameldowały się również dwa poprzednie single z albumu "21" - "Rolling In The Deep" i "Someone Like You".

Sam album "21" zameldował się na 1. miejscu zestawienia najlepiej sprzedających się płyt w USA już po raz 17.! Ostatnim wydawnictwem, które cieszyło się porównywalną popularnością, była ścieżka dźwiękowa do filmu "The Bodyguard" z 1992 roku. Album z piosenkami Whitney Houston figurował na szczycie listy przez 20 tygodni w 1992 i 1993 roku.

Płyta Adele odnotowała tygodniową sprzedaż na poziomie 95 tys. egzemplarzy. Łącznie, od dnia premiery, na świecie album znalazł już 16 milionów nabywców i trafił tym samym na listę 100 najpopularniejszych płyt wszech czasów.

(interia.pl)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=9575