Dziś zmarła Irena Jarocka
Data: 21-01-2012 o godz. 22:13:59
Temat: R.I.P


Znana z takich przebojów jak "Motylem jestem", "Wymyśliłam Cię" i "Beatlemania story" piosenkarka - Irena Jarocka (18.08.1946 w Srebrnej Górze – 21.01.2012 w Warszawie) - nie żyje. Artystka zmarła w sobotę, o godz. 14 w Warszawie, po walce z ciężką chorobą w wieku 66 lat.

Artystka kilka miesiące temu przeszła skomplikowaną operację. Niestety, leczenie, skuteczne przy chorobach nowotworowych, nie przyniosło spodziewanego rezultatu.

Ostatni koncert Jarockiej odbył się 14 sierpnia 2011. Wszystkie następne zostały odwołane,

Irena Jarocka debiutowała już w wieku 20 lat. Wystąpiła wtedy m.in. na festiwalu w Opolu. Wielokrotnie śpiewała także na sopockiej scenie. Przez wiele lat przebywała poza krajem. W 1990 roku na stałe wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych. Do Polski powróciła w 2007 roku.

Była laureatką wielu prestiżowych nagród na światowych festiwalach piosenki, a także plebiscytów prasowych i radiowych na najpopularniejszą piosenkarkę roku. Nagrała wiele płyt, ostatnie z nich to "Małe rzeczy" wydane w 2008 r. i "Ponieważ znów są Święta" w 2010 roku.

W 1976 roku zagrała w kinowej ekranizacji serialu "Czterdziestolatek" - "Motylem jestem, czyli romans 40-latka" w reżyserii Jerzego Gruzy i Krzysztofa Teodora Toeplitza. W filmie można także usłyszeć piosenki w jej wykonaniu.

- Irena Jarocka pozostawiła nam swoje piosenki, w których z pasją wyrażała miłość do ludzi, piękno i radość życia. Odeszła mając 66 lat otoczona miłością rodziny, przyjaciół i fanów - napisała w liście po śmierci artystki Agnieszka Pasternak.

Menedżer wokalistki, Agnieszka Pasternak poinformowała, że Irena Jarocka pochowana zostanie w katakumbach na Powązkach.

(TVN24)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=9568