Tony Iommi ma raka
Data: 09-01-2012 o godz. 23:33:48
Temat: Info


U Tony´ego Iommi (19.02.1948, Heathfield Road Hospital, Handsworth, Birmingham, Anglia), lidera i gitarzysty Black Sabbath wykryto nowotwór układu chłonnego. Na szczęście nowotwór, zwany często chłoniakiem (od układu chłonnego, który atakuje), zdiagnozowano w jego wczesnej fazie.

"Iommi pracuje obecnie z lekarzami nad ustaleniem właściwego planu rehabilitacji. Jest zdeterminowany, by jak najszybciej powrócić do pełni zdrowia", czytamy na Facebooku Black Sabbath.

Black Sabbath reaktywowali się w listopadzie 2011 roku. Zespół pracuje obecnie nad nowym krążkiem, który zostanie wyprodukowany przez Ricka Rubina.

(cgm.pl)

Chłoniaki (łac. Lymphoma) – choroby nowotworowe wywodzące się z układu chłonnego (limforetikularnego). Najczęściej objawiają się powiększeniem węzłów chłonnych lub wątroby i śledziony. Wszystkie chłoniaki są nowotworami złośliwymi, jednak wyróżnia się postacie o mniejszej i większej złośliwości. Chłoniaki przebiegające z zajęciem szpiku nazywane są białaczkami. Chłoniaki leczone są głównie chemioterapią. W postaciach zlokalizowanych możliwe jest leczenie operacyjne.

(wikipedia.pl)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=9538