Zmarł Bob Weston
Data: 06-01-2012 o godz. 23:58:35
Temat: R.I.P


W swoim domu w Brent Cross w północnym Londynie. zmarł Bob Weston (1.11.1947 – 3.01.2012), w latach 1972-74 gitarzysta grupy Fleetwood Mac. Miał 64 lat

Jego ciało zostało znalezione w fotelu przed telewizorem przez policjantów, zaalarmowanych przez zaniepokojonych przyjaciół mieszkającego samotnie Westona.

W czwartek (5 stycznia) Bob Weston miał rozpocząć prace nad nowym albumem wraz z Mickiem Taylorem, byłym członkiem The Rolling Stones.

Gitarzysta dołączył do Fleetwood Mac w 1972 roku, zastępując sprawiającego kłopoty Danny'ego Kirwana. Razem z tą formacją nagrał albumy "Penguin" (1973) i "Mystery To Me"> (1973). Napisał m.in. instrumentalny utwór " "Caught in the Rain " ", a w " "Did You Ever Love Me?" " zaśpiewał w duecie z Christine McVie.

Podczas amerykańskiej trasy pod koniec 1973 roku na jaw wyszedł romans Westona z Jenny Boyd, ówczesną żoną Micka Fleetwooda, perkusisty i lidera Fleetwood Mac. To oznaczało, że gitarzysta musiał opuścić zespół, a tournee przerwano.

Romans miał dalsze konsekwencje dla grupy - menedżer Clifford Davis zebrał szybko nowych muzyków i wysłał ich na koncerty, by dokończyli trasę. Jednak fani nie chcieli oglądać nowego wcielenia, a przez kolejne lata trwał sądowy spór o Fleetwood Mac.

Po rozstaniu z Fleetwood Mac Bob Weston nagrał kilka solowych płyt, współpracował także z m.in. wspomnianym Dannym Kirwanem, Murrayem Headem, Robbie Pattonem i Dickiem Morriseyem.

Przyczyną śmierci gitarzysty było krwawienie z przewodu pokarmowego.

(interia.pl)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=9535