Synowie Boba Marleya odkryją Afrykę
Data: 05-01-2012 o godz. 22:10:40
Temat: Info


Ziggy, Rohan oraz Robbie Marley wyruszyli w sentymentalną podróż po Afryce, aby oddać hołd swojemu ojcu Bobowi Marleyowi (6.02.1945 Nine Miles w Saint Ann na Jamajce-11.05.1981 Miami, Floryda). W podróży towarzyszyła im kamera. Dzięki temu powstał cykl dokumentalny "Bracia Marley w Afryce", który pokaże Discovery World.

Bob Marley był orędownikiem jedności i pokoju w Afryce. Jego wielka przygoda z tym kontynentem zaczęła się od wizyty Haile Selassiego, cesarza Etiopii na Jamajce. Wtedy to muzyk silnie związał się z ruchem rastafariańskim, który głosił zjednoczenie ludu Afryki i jego powrót na ojczysty kontynent. Wyrazem poparcia dla tego przekonania i umiłowania przez Marleya Czarnego Lądu, był jego ponowny pochówek w 2005 roku w Etiopii. Według jego żony, to tam jest bowiem miejsce jego duchowego odpoczynku.

6-odcinkowa seria Discovery World daje możliwość poznania najbliższej rodziny króla reggae. Kamera towarzyszy trzem synom nie tylko gdy świetnie się bawią poznając ciekawych ludzi czy przemierzają kolejne kilometry. Zobaczymy ich również, gdy pogrążają się w zadumie, wspominając swego słynnego ojca, a także wygłaszają kontrowersyjne uwagi.

"Bracia Marley w Afryce" (w Discovery World w piątki o godz. 22.30 od 6 stycznia) to nie tylko okazja do bliższego poznania rodziny słynnego Boba Marleya ale również nieznanej Afryki i ludzi tam żyjących. To także wzruszająca opowieść o miłości bliskich, przenikaniu się pokoleń i muzyce, której nie obejmują żadne granice i podziały.

(Discovery World/media2.pl)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=9530