DJ Vadim wystąpi w Polsce
Data: 01-01-2012 o godz. 23:45:10
Temat: Koncerty


DJ Vadim to świetny producent, kolekcjoner płyt, radiowiec i niezmordowany podróżnik, przemierzający wraz ze swoją muzyką wszystkie kontynenty. Teraz pojawi się 14 stycznia w klubie Fama w Białymstoku. Oprócz niego wystąpią polscy DJ-e ESDWA i Roball. Muzyk wystąpi w ramach imprezy Sputnik nad Polską.

Pochodzący z rodziny rosyjskich emigrantów Vadim zaintrygował swoją twórczością Ninja Tune, przez to w połowie lat 90-tych stając się jedną z czołowych postaci tej kultowej wytwórni, promując tzw. abstract hip hop, łączący korzenny hip hop z eksperymentami dźwiękowymi znanymi z trip hopu. Dzięki swojej niezwykłej muzyce często stawiany jest obok Dj’a Krusha, czy Kid Koali. W trakcie swojej kariery występował u boku takich sław jak: The Roots, Public Enemy, czy Paul Weller.

Vadim znany jest z licznych kolaboracji oraz przekraczania granic państwowych i stylistycznych. Jest tytanem pracy, oprócz wielu produkcji muzycznych znany jest z ciągłego podróżowania i grania koncertów i setów didżejskich niemal dzień po dniu przez długie miesiące. W trakcie podróży znajduje współpracowników do kolejnych albumów. Dzięki temu współpracował m.in. z takimi artystami jak: The Gift of Gab, TTC, Killa Kela, a także Urszulą Dudziak. Materiał na płyty często nagrywa w busie w trakcie trwania trasy, dokonując jedynie finalnych poprawek w studiu. W 2005 roku wraz ze swoją żoną, poetką i wokalistką Yarah Bravo i raperem Blu Rum 13 założył formację One Self, która przyniosła im światowy rozgłos. Najnowszy rewelacyjny album „The Soundcatcher” to zdecydowanie najbardziej przystępny z dotychczasowych wydawnictw. Przepełniona pozytywną energią, bujającymi rytmami oraz świetnymi wokalami płyta świetnie oddaje wyobrażenie tego, co będzie dziać się na koncercie.

W maju 2009 roku wydał najbardziej przystępną, ale jednocześnie najbardziej dojrzałą i zaawansowaną brzmieniowo płytę w swym dorobku, "Can't Lurn Your Imaginashun".

Na albumie nie brakuje "fachowych" wokalistów i raperów - tym razem główny głos należy do Sabiry Jade. Pojawiają się jednak również m.in. Big Red, Juice Lee, Sunny, żona Yarah Bravo, znana z poprzedniego krążka Vadima Kathrin deBoer, Kwasi Asante czy Pugs Atomz. Tym materiałem DJ po znów zaciera granice między hip-hopem, muzyką soul, reggae (a nawet ska), tym razem dodatkowo przemycając elektroniczne czy abstrakcyjne brzmienia godne Flying Lotusa czy J Dilly.

Koncert w Białymstoku odbędzie się ramach imprezy Sputnik nad Polską. Bilety dostępne są w cenie 20/30 zł.

(onet.pl)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=9516