Al di Meola 3 x w Polsce
Data: 27-12-2011 o godz. 23:43:47
Temat: Koncerty


Al di Meola (22.07.1954 w Jersey City w stanie New Jersey) znakomity amerykański gitarzysta jazzowy uważany za jednego z największych wirtuozów tego instrumentu, zagra w Warszawie (12 marca), Poznaniu ( 13 marca) oraz w Łodzi (14 marca).

Polsce — to jest on z pewnością najbardziej popularnym muzykiem jazzowym w naszym kraju. Powiedział Dionizy Piątkowski, szef Ery Jazzu.

Jubileuszowy, 25. studyjny album gitarzysty jazzowego "Pursuit Of Radical Rapsody" to jego powrót do stylistyki The World Sinfonia, warsztatowej formacji, która na ponad dwie dekady wyznaczała kreację muzyki, amerykańskiego gitarzysty. Teraz nowa odsłona zespołu Meoli, nagrana wraz z basistą Charliem Hadenem, kubańskim pianistą Gonzalo Rubalcabą, perkusistami Mino Cinelu, Peterem Erskinem oraz nadwornym bębniarzem Gumbi Ortizem. "Pursuit of Radical Rhapsody" to także kolejny, studyjny album Meoli z akordeonistą Fausto Beccalossim, gitarzystą Peo Alfonsim oraz perkusistą Peter Kaszasem. Z tymi muzykami Al Di Meola pojawi się na koncertach Ery Jazzu.

Oto szczegóły marcowych koncertów Ala Di Meoli:

12 marca 2012 – Warszawa, Palladium
13 marca 2012 – Poznań, Centrum UM
14 marca 2012 – Łódź, Wytwórnia

W ramach Ery Jazzu, Al Di Meola gościł już w 2000 roku w duecie z Dino Saluzzim oraz w specjalnych projektach wraz z Orkiestrą Amadeus-Agnieszki Duczmal. W grudniu 2003 gitarzysta był bohaterem Christmas Gali,a w 2007 roku, jazzrockowego show w Sali Kongresowej.

(Era Jazzu)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=9503