Koncert Harlem Gospel Choir w Sali Kongresowej
Data: 16-12-2011 o godz. 23:47:53
Temat: Koncerty


Ich pasja i miłość do muzyki elektryzują. Żaden widz, nawet ten najbardziej uparty, nie zdoła wysiedzieć w fotelu podczas występu. Prędzej, czy później zacznie tańczyć, klaskać i śpiewać. Harlem Gospel Choir sprawia, że każdy może poczuć w sobie czarną duszę gospel.

Muzycy przekazują ze sceny mnóstwo nadziei, energii i dobroci, ich magnetycznym głosom nie sposób się oprzeć. Co roku 35 najbardziej utalentowanych śpiewaków z Harlemu, czarnej dzielnicy Nowego Jorku, wyrusza w światową trasę koncertową, podczas której zbiera fundusze na cele charytatywne oraz niesie posłanie miłości i pokoju. Chór sięga do korzeni muzyki gospel – matki jazzu i bluesa, ubarwiając ją popisami solowymi, które przyprawiają widzów o gęsią skórkę. W swoim repertuarze łączy stare pieśni gospel ze współczesną czarną muzyką R&B i własnymi utworami. W ich brzmieniu słychać jazzowe i bluesowe rytmy oraz muzyczne aluzje do twórczości takich legend, jak Billie Holiday czy Louis Armstrong. W tym roku przyjeżdżają do Polski z zupełnie nowym repertuarem, bogatym w porywające hity, jak chociażby Ain’t No Mountain High Enough i utwory Stevie Wondera: Loves In Need Of Love Today, Sir Duke oraz Higher Ground.

Chór koncertował na wszystkich kontynentach w towarzystwie sław, m.in. z Whoopi Goldberg, Dianą Ross, a ostatnio z Gorillaz i Cindi Lauper. To już kolejna trasa koncertowa Harlem Gospel Choir po Polsce. Artyści byli tak zachwyceni wcześniejszymi występami w naszym kraju, że z wielkim entuzjazmem zgodzili się do nas powrócić. Polskie gwiazdy takie jak Natalia Kukulska, zespół Sistars, czy Mieczysław Szcześniak mieli okazję towarzyszyć chórowi na scenie i zgodnie stwierdzali, że takich przeżyć doświadczyli po raz pierwszy w karierze. Polska publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w tym święcie radości już w grudniu na koncertach w największych polskich miastach.

16 grudnia 2011 (piątek) g. 20:00, Sala Kongresowa, Warszawa.
Bilety od 70 do 250 zł

(www.kongresowa.pl)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=9478