Gwiazdy na święta w Kino Polska Muzyka
Data: 13-12-2011 o godz. 23:10:58
Temat: Info


Muzyczno-filmowy kanał Kino Polska Muzyka na czas okresu świąteczno-noworocznego przygotował programy specjalne z udziałem gwiazd, wśród nich m.in. Maryla Rodowicz, Umer, Osiecka, Grzegorz Ciechowski, Skaldowie. A w Sylwestra muzyczna prywatka.

22 grudnia 2011 roku minie 10 lat od śmierci Grzegorza Ciechowskiego. Kino Polska Muzyka w tym dniu wróci do nieśmiertelnych songów lidera "Republiki". Będą też filmy. Pierwszy z nich - fabularny "Obywatel świata" - to nakręcona na podstawie noweli Grzegorza Ciechowskiego i z jego muzyką próba bilansu pokolenia, które wchodziło w dorosłość w latach 80-tych. W ramówce znajdą się także dwa dokumenty - "Republika, czyli epitafium dla zagubionego poety" i "Siódma pieczęć Grzegorza Ciechowskiego".

Pierwszy dzień świąt (25 grudnia 2011 roku) na antenie Kino Polska Muzyka upłynie w towarzystwie gwiazdorskiego tercetu: Maryli Rodowicz, Agnieszki Osieckiej i Magdy Umer. W bloku programów, zatytułowanym "Trzy Gwiazdorki", nie zabraknie wideoklipów, wywiadów, nagrań archiwalnych i dokumentów. Popularną tekściarkę przypomni także widzom Katarzyna Nosowska w filmie dokumentalnym "N/O".

Drugi dzień świąt (26 grudnia)to z kolei muzyczno-filmowe spotkanie ze "Skaldami", pod bardzo zimowym tytułem "Z kopyta kulig rwie". W poświęconym grupie odcinku audycji "Leksykon Polskiej Muzyki Rozrywkowej" stacja przypomni m.in. telewizyjny film "Kulig" z 1968 roku. W śnieżnym klimacie utrzymana jest też komedia "Jak to się robi" Andrzeja Kondratiuka, z utworami "Skaldów". Stacja przypomni także film "Mocne uderzenie" z 1966 roku.

Kino Polska Muzyka przygotowała także sylwestrowy program "Tu się podziały tamte prywatki!". Jest to zestaw wyskokowych hitów z różnych lat. Szampańską zabawę gwarantują nam między innymi Kayah, De Mono i Reni Jusis.

(Kino Polska Muzyka/media.pl)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=9470