Black Eyed Peas w Warszawie
Data: 20-01-2005 o godz. 00:15:00
Temat: Koncerty


28 stycznia w warszawskiej Hali Mera wystąpią Black Eyed Peas! . Grupa - już od początku swojej kariery, gdy działała i tworzyła jeszcze w okolicach Los Angeles - zasłynęła z pełnego pasji, energetycznego hip-hopu, który od zawsze przyciągał słuchaczy.

Z czasem zdobyli uznanie całego świata, głównie dzięki innowacyjnemu podejściu do hip-hopu, inspirowaniu publiczności luźnymi rytmami, pozytywnym przekazem i funkującym brzmieniom.

Muzyka BEP (czyli will.i.ama, apl.de.apa, Taboo oraz – od niedawna – Fergie) zawsze silnie osadzona była w hip-hopie, nie odwracała się jednak od innych form muzycznych. Ich ostatni album – „Elephunk” - jeszcze bardziej niż poprzednie płyty wykracza poza prostą klasyfikację rodzaju muzycznego i – jak przyznaje will.i.am. – było to działanie świadome, zarówno w sferze lirycznej jak i w sferze samego brzmienia

Na płycie „Elephunk” pojawiła się też nowa postać – pochodząca z Los Angeles Fergie. Spotkali się na występie BEP; wtedy will zaprosił ją do współpracy przy kolejnym nagraniu. W studio zaś jedna piosenka przerodziła się w trzy piosenki, które przerodziły się w pięć piosenek, które z kolei przerodziły się w propozycję wejścia na stałe w skład zespołu.: „Ta grupa jest po prostu otwarta na wszelkie możliwe nowe idee i kierunki muzyczne” – podsumowuje Fergie.

(MTV POlska)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=930