Nadchodzi kolejna Zadymka
Data: 19-01-2005 o godz. 00:10:00
Temat: Koncerty


Po raz siódmy od 10 do 13 lutego w Bielsku-Białej odbędzie się Bielska Zadymka Jazzowa - Lotos Jazz Festival. Organizatorzy zapowiadają wiele ciekawych koncertów z udziałem muzyków polskich i zagranicznych.

W ramach tegorocznej edycji festiwalu wystąpi legendarna, uhonorowana dwiema nagrodami Grammy, grupa "Yellowjackets" oraz jeden z najbardziej cenionych trębaczy - Terence Blanchard ze swoim sekstetem. Podczas bielskiego festiwalu obok wspomnianych gwiazd wystąpią z jedynym koncertem w Polsce amerykańskie formacje - Doug Wamble Quartet i grająca muzykę określaną jako punk-jazz grupa Gutbucket. Z Francji przyjedzie zespół No Jazz łączący funk, jazz i acid jazz z trip hopem, a nawet jungle. Polskę reprezentować będzie Alchemik z gościnnym udziałem braci Golców, Mika Urbaniak z jazzowo-hiphopowym składem muzyków oraz Wojciech Staroniewicz z projektem "Hand-Made".

Podczas koncertu finałowego, który tradycyjnie odbędzie się w schronisku na górze Szyndzielnia wystąpi polsko-ukraiński "Riverboat Ramblers", zespół grający zarówno wielkie standardy muzyki swingowej, dixiland, jazz nowoorleański jak również bossa novę, muzyka latynoamerykańską i ...wielkie przeboje muzyki rosyjskiej.

Ważną częścią Bielskiej Zadymki Jazzowej jest konkurs adresowany do młodych muzyków, którzy nie mają za sobą debiutu fonograficznego. Nagrodą dla zwycięzców jest możliwość wydania płyty.

W ramach imprezy odbędzie się tradycyjnie otwarcie wystawy fotograficznej przedstawiającej muzyków, którzy wystąpili w poprzednich edycjach Zadymki. W tym roku festiwalowi towarzyszyć będzie także wystawa "This is Jazz" Andrzeja Karewicza prezentująca zdjęcia światowych gwiazd jazzu.

Bilety na wszystkie koncerty są w sprzedaży od 19 stycznia w Piwnicy Zamkowej, ul. Wzgórza 16 w Bielsko-Białej w godz. od 12 do 20.

Cena biletów na dni koncertowe:
Czwartek 10.02 - 40 zł
Piątek 11.02 - 60 zł
Sobota 12.02 - 80 zł
Niedziela 13.02 - 40 zł
Karnet na wszystkie dni - 200 zł

(Diapazon)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=925