Trasa koncertowa Fisza, Emade i ich muzyków - czyli Tworzywa Sztucznego...
Data: 16-01-2005 o godz. 00:10:00
Temat: Koncerty


Fisz i Emade stale koncertują od 2000 (od września 2002 zawsze jako sześcioosobowy zespół w składzie: Fisz, Emade - perkusja, Dominik Trębski - trąbka, efekty, Jurek Zagórski - gitara, Staszek Starszip - bas, Pablo Hudini - rap oraz ostatnio Łukasz Moskal - konga).

W sumie (od września 2000 do listopada 2004) Fisz wystąpił na 138 koncertach, w tym w Berlinie, Bordeaux, Calvi (Korsyka), Dijon, Marsylii, Wiedniu, Pradze, Paryżu i Saint Vallier.

Oryginalne teksty urodzonego w 1978 roku Fisza niosą osobisty, wewnętrzny przekaz, pełen para-poezji oraz introwertycznych obserwacji. W swej twórczości Fisz od zawsze korzysta z pomocy cenionego producenta – prywatnie - rodzonego brata, Emade (ur. 1981), który oprócz operowania samplerami powrócił ostatnio także do gry na perkusji, gitarze i klawiszach. Tworzy on dla Fisza muzykę przestrzenną i spokojną a jednocześnie mocną i sto procent autentyczną. Muzykę, której pierwsze inspiracje miały swe korzenie w starej hiphopowej szkole Native Tongues (NYC) i we współczesnym Concious HipHopie. W muzyce tej słychać także Nu Soul, Nu Jazz a często po prostu stary Soul i Funk lat 70ych. Ostatnio coraz częściej słychać w niej także szereg najnowszych i awangardowych nurtów współczesnej muzyki miejskiej (click/noise).

Styl pierwszych dwóch płyt Fisza jest - w porównaniu z ówczesnym obliczem polskiego HipHopu - zdecydowanie bardziej ciepły i refleksyjny: Trzecia płyta Fisza, którą nagrał wraz z własnym, kompletnym zespołem sesyjno-koncertowym, już całkowicie wymykała się hiphopowej klasyfikacji i powinna być odbierana jako dzieło niezależne od jakiegokolwiek trendu obecnego w polskiej muzyce. Czwarty album pt. "Wielki Ciężki Słoń" ukazał się pod koniec maja 2004 - to pierwszy album firmowany w całości tylko przez nazwę siedmioosobowego zespołu Fisza i Emade - "Tworzywo Sztuczne". Album wyprowadził słuchaczy Fisza, czy raczej Tworzywa Sztucznego, na kompletnie nowe tereny muzycznej wrażliwości.

W listopadzie 2004 ukazuje się długo oczekiwany album koncertowy Tworzywa Sztucznego p.t. "Na rzywo w Mózgu". Jak sam tytuł wskazuje koncert został zarejestrowany w klubie "Mózg" w Bydgoszczy (w maju tego roku).

Pod koniec stycznia artyści ruszają w kolejną trasę.
Oto rozkład jazdy:

26/01 Białystok Fama
27/01 Olsztyn Andergrant
29/01 Gdynia Mandragora
30/01 Kołobrzeg Latarnia
31/01 Koszalin Kreślarnia
01/02 Szczecin Mezzoforte
02/02 Grudziądz Akcent
03/02 Toruń Pod Aniołem
04/02 Bydgoszcz Mózg
05/02 Płock Pub Grodzki
06/02 Warszawa Punkt

(MTV Polska)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=919