Gwiazdy Hollywoodu dla ofiar tsunami
Data: 16-01-2005 o godz. 00:05:00
Temat: Koncerty


Brad Pitt, Robert De Niro i Hugh Grant dołączyli do grona gwiazd, które wystąpią w dwugodzinnym programie telewizji amerykańskiej na rzecz ofiar grudniowego kataklizmu w Azji.

Wcześniej już udział w specjalnym programie, który roboczo zatytułowano 'Koncert nadziei', potwierdzili m.in. Andy Garcia, Natalie Portman, Kevin Spacey, Bruce Willis, Uma Thurman i George Clooney.

Na scenie wystąpią również takie gwiazdy muzyki rozrywkowej jak Madonna, Elton John, Norah Jones, Eric Clapton.

Uczestnicy dwugodzinnego programu zachęcać będą widzów do zgłaszania datków na rzecz ofiar tsunami.

Program sieci NBC, który ma być również transmitowany przez szereg stacji kablowych oraz rozgłośni radiowych, nie będzie przerywany reklamami.

Podobne przedsięwzięcie, zorganizowane po zamachach z 11 września 2001 roku, przyniosło dochód ponad 150 milionów dolarów.

Obecna inicjatywa spotkała się jednak z krytyką ze strony niektórych obserwatorów, zarzucających organizatorom, że nie wszystkie zgromadzone dzięki koncertowi fundusze trafią do ofiar kataklizmu.

Bill Reilly z telewizji Fox przestrzegł gwiazdorów, aby bacznie przyglądali się temu, gdzie trafią pieniądze po koncercie.

Organizatorzy twierdzą jednak, że wszystkie fundusze zostaną przekazane na konto Czerwonego Krzyża w USA, a George Clooney w liście skierowanym do Reilly'ego zwrócił się do niego o współprowadzenie koncertu i podkreślił, że 'to nie są żadne gry. Próbujemy ratować ludziom życie. To bardzo proste; albo jesteś z nami w tym przedsięwzięciu - albo przeciwko nam'.

(BBC Polska)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=917