Wojna o De Mono
Data: 25-03-2011 o godz. 00:35:10
Temat: krytyka


Wokalista De Mono Andrzej Krzywy (5.03.1964) procesuje się z założycielem zespołu Markiem Kościkiewiczem (22.02.1960 Warszawa) o prawa do używania jego nazwy

Marek Kościkiewicz w rozmowie z serwisem PAP Life w gorzkich słowach wypowiada się o byłym koledze z zespołu, z którym procesuje się o prawo do nazwy De Mono.

"Szukaliśmy jakiegoś porozumienia. Mówiąc 'my' mam na myśli siebie i pozostałych muzyków z De Mono - Roberta Chojnackiego i Darka Krupicza. Chcieliśmy dogadać się w sprawie praw do nazwy i tego, jak będzie wyglądać przyszłość zespołu. Porozumienie z Andrzejem okazało się niemożliwe" - twierdzi gitarzysta.

Według Kościkiewicza, to Andrzej Krzywy doprowadził do rozpadu zespołu. "On chce sam grać pod szyldem De Mono" - twierdzi muzyk, który został pozwany za bezprawne używanie nazwy De Mono.

"O tym, komu należy się prawo do nazwy, zadecyduje sąd. Czekamy na termin prawdopodobnie ostatniego posiedzenia sądu. Andrzejowi jest łatwiej, bo jako wokalista jest rozpoznawalny i kojarzony z marką grupy" - twierdzi Kościkiewicz.

"Nie można jednak zapominać, że jego wkład twórczy to nie więcej jak pięć procent repertuaru, do którego i tak zawsze to ja pisałem teksty. Jestem też autorem większości muzyki De Mono, a przecież komponował dla zespołu też Robert Chojnacki i Wojtek Wójcicki, z którym produkowaliśmy nasze płyty. Dlatego najpierw zaproponowaliśmy Andrzejowi, żeby grał i występował z nami. On nam odmówił, a dokładnie jego prawnicy, bo sam nigdy osobiście tego nie zrobił. Teraz domagamy się od Andrzeja, żeby nie korzystał z tej nazwy"- zaznacza gitarzysta.

(PAP)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=8933