Glen Matlock ponownie w Polsce
Data: 17-03-2011 o godz. 20:17:46
Temat: Koncerty


Glen Matlock (27.08.1956) , gitarzysta basowy pierwszego, oryginalnego składu The Sex Pistols (a także po jego reaktywacji w 1996 roku), oraz autor większości klasycznych kompozycji tego zespołu jak: "God Save The Queen", "Anarchy in the U.K.", czy "Pretty Vacant", na koncertach w łódzkim klubie Wytwórnia (15 kwietnia), Centrum Kultury w Błoniu (16 kwietnia), oraz klubie Sfinks 700 w Sopocie (17 kwietnia).

Matlock wystąpi wraz ze swoim zespołem The Philistines w składzie: James Stevenson (ex – The Alarm, Gene Loves Jezebel, Generation X) – gitara, Javier Andres Wayler (Stereophonics) – perkusja, James Lowe (The Simple Touch) – bas.

Urodzony 27 sierpnia 1956 roku w Paddington Glen Matlock to muzyk-instytucja, który ma na koncie artystyczną współpracę z wieloma, nie tylko punkrockowymi artystami.

Po rozstaniu z The Sex Pistols, jako basista i wokalista grał i nagrywał m.in. z: The Rich Kids (współtworzył tę grupę z późniejszym wokalistą Ultravox – Midge’m Ure’m), oraz Sidem Viciousem, White Kids, Joan Jett i Iggy Popem.

Lata osiemdziesiąte to m.in. współpraca z: The Spectres, The London Cowboys i Johnny Thunders.

Lata dziewięćdziesiąte oprócz głośnego komercyjnego comebacku z okazji dwudziestolecia The Sex Pistols przyniosły pierwszy solowy album basisty "Who Does He Think He Is When He's at Home", udział w grupie Role Models wraz z byłymi członkami PIL i w końcu powrót do oryginalnych fascynacji korzennym rockiem wraz ze swoją własną kapelą The Philistines.

Glen dał się również poznać, jako niebanalny pisarz. Opublikował wspomienia "I Was A Teenage Sex Pistol", które w Wielkiej Brytanii okazały się prawdziwym bestsellerem wydawniczym.

W 2008 roku artysta wraz z The Sex Pistols wystąpił w Polsce podczas Heineken Open Air.

Matlock uznawany jest za artystę, który miał w The Sex Pistols największą wrażliwość muzyczną i trudny do przecenienia wkład w powstawanie unikalnego stylu grupy i jej sztandarowych kompozycji.

W ubiegłym roku wraz Mickiem Hucknallem (Simply Red) został zaproszony do reaktywowanej przez Ronniego Wooda (The Rolling Stones) i Iana McLagana supergrupy The Faces.

Glen Matlock & The Philistines to nie tylko i wyłącznie punkrock i standardy The Sex Pistols. To również, a może przede wszystkim świeży, dynamiczny i jakże energetyczny rock’n’roll.

Ta kwintesencja tego, co w wywodzącej się z klasycznego rock'n'rolla, rocka i bluesa muzyce nieśmiertelne. To muzyka osadzona w tradycji, ale nadal zadziwiająco świeża i żywiołowa, a przede wszystkim świetnie sprawdzająca się na koncertach. Glen Matlock & The Philistines podbiją serca zarówno fanów The Faces, jak i Green Day.

Zespół ma w swojej dyskografii trzy studyjne albumy: "Open Mind" (2000), "On Something" (2004) i "Born Running"(2010).

GLEN MATLOCK & THE PHILISTINES 15. O4. 2011 ŁÓDZ, KLUB WYTWÓRNIA, UL. ŁĄKOWA 29, mail: biuro@wytwornia.pl, tel. 426395501

16.04.2011 BŁONIE k. W-wy, CENTRUM KULTURY, UL. JANA PAWŁA II 1B, mail: sekretariat@centrumkultury.com.pl, tel.227526300

17.04.2011 SOPOT, KLUB SFINKS 700, UL. MAMUSZKI 1, mail: ziemowitzielinski@gmail.com, tel. 501856153

BILETY NA POSZCZEGÓLNE KONCERTY GLENA MATLOCKA & THE PHILISTINES DO KUPIENIA W:

ŁÓDZ "WYTWÓRNIA": BILETY W CENACH - SIEDZĄCE 79ZŁ, STOJACE 59ZŁ DO NABYCIA W: www.ticketpro.pl, salonach EMPiK, sklepach sieci Media Markt, oraz kasach klubu Wytwórnia

BŁONIE CENTRUM KULTURY: BILETY W CENIE - STOJĄCE 59ZŁ DO KUPIENIA W KASACH DOMU KULTURY W BŁONIU, UL. JANA PAWŁA II 1B, REZERWACJA MAILOWA: sekretariat@centrumkultury.com.pl

SOPOT "SFINKS 700": BILETY W CENIE - STOJĄCE 50ZŁ, REZERWACJA MAILOWA: sfinks700@gmail.com

(cgm.pl)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=8914