Już 13 marca Overkill w Polsce
Data: 06-03-2011 o godz. 23:55:22
Temat: Koncerty


Metalowa formacja Overkill wystąpi 13 marca 2011 roku, w warszawskiej Stodole. Wokalista zespołu w wywiadzie dla Onet.pl wspominał pierwszą wizytę Overkill w naszym kraju w 1987 roku. Grupa miała wtedy bliskie spotkanie z Milicją Obywatelską.

"Pamiętam, że w czasie tamtej trasy koncertowej wylądowałem w jakimś barze, niedługo po tym, jak przekroczyliśmy granicę z Polską. Podeszło do mnie kilku facetów. Chyba byli to jacyś oficjele. Kazali mi wymienić dolary na polskie pieniądze. Mówili, że jeśli będziemy potrzebować więcej, mamy przyjść do nich, a nie kupować na czarnym rynku. Nagle okazało się, że w kieszeniach mam masę waszej waluty. Wiedziałem, że będziemy w Polsce ledwie kilka dni, więc zacząłem stawiać drinki każdemu, kto był w barze [śmiech]. Ale to jeszcze nie koniec. Jak już wyszedłem, czekała na mnie wasza policja. Najwidoczniej ktoś z baru zadzwonił i powiedział, że jest tu taki koleś, który ma kupę kasy i wszystkim stawia. No i musiałem pokonać następny odcinek podróży po Polsce w policyjnym samochodzie [śmiech]. Dało się wytrzymać. Tylko raz mnie uderzyli [śmiech]" - wspomina Bobby "Blitz" Ellsworth.

Przypomnijmy, że Overkill w Polsce grał parokrotnie, a maniacy klasycznego thrashu zawsze przyjmowali go niezwykle gorąco. Blitz i koledzy pamiętają to i dlatego chętnie do naszego kraju wracają. Kolejna okazja do zobaczenia w Polsce twórców takich thrashowych klasyków, jak "Taking Over", "Horrorscope" czy "The Years Of Decay" nadarzy się 13 marca 2011 w warszawskiej Stodole (wraz z Destruction i Heathen). Kapela z New Jersey będzie promować wydany w 2010 roku krążek "Ironbound".

(onet.pl)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=8885