UK Subs & The Vibrators w trasie
Data: 22-02-2011 o godz. 00:05:00
Temat: Koncerty


U.K.SUBS i The Vibrators wystąpią na czterech koncertach w Polsce. Bilety na wszystkie występy w cenie: 40 zł (przedsprzedaż) i 50 zł w dniu koncertu)

U.K.SUBS istnieje praktycznie nieprzerwanie od 28 lat, grupa dowodzona przez niezmordowanego Charlie Harpera, który w 2004 roku obchodził swoje 60 urodziny. Od samego początku zespół postanowił nazywać swe płyty od kolejnych liter alfabetu na razie doszli do litery U i wydali w 2002 roku album "Universal", który potwierdza wysoką formę zespołu. 18 stycznia U.K.Subs ponownie odwiedzą Gdynię aby wystąpić na jednym koncercie w Polsce podczas ich europejskiego tournee. Na scenie obok Charliego Harpera pojawią się również muzycy z klasycznego składu U.K.Subs znanego m.in. z pierwszej trasy w Polsce w 1983 r.będą to: Nicky Garrat (na codzień prowadzący wytwórnię New Red Archives) oraz Alvin Gibbs (występujący w drugiej połowie lat 80-tych w formacji Iggy Popa). Nowym nabytkiem jest jedynie perkusista Jason Wyler (z kapeli The Enemies).

THE VIBRATORS to kolejni weterni punk rocka wywodzący się z podziemnej sceny pub rockowej. Do historii przeszli za sprawą dwóch pierwszych albumów "Pure Mania" oraz "V2". Na płycie "V2" znalazł się utwór "Troops Of Tomorrow", który później wykonywali i rozpropagowali inni klasycy punk rocka The Exploited. Ostatnią pozycją w bogatym dorobku The Vibrators jest płyta "Energize" wydana dwa lata temu. The Vibrators powstał w 1976 roku przez perkusistę Eddiego oraz wokalistę Knoxa, którzy grają w zespole do dzisiaj. Ich nowym nabytkiem jest pochodzący z Finlandii basista Pete.

Niedzielny koncert w Alibi to będzie prawdziwe święto dla fanów punk-rocka: prócz UK Subs w klubie przy ul. Grunwaldzkiej wystąpi inna brytyjska legenda - The Vibrators. Rówieśnicy UK Subs, już rok po powstaniu supportowali takie gwiazdy, jak The Stranglers czy Sex Pistols, wtedy też ukazał się ich debiutancki album „Pure Mania”. Od tego czasu kapela gitarzysty i wokalisty Iana „Knoxa” Carnochana wydała ponad piętnaście płyt, przez zespół przewinęło się kilkunastu muzyków. Nadal to jednak punk z najwyższej półki dodatkowo podparty ponad trzema dekadami scenicznego doświadczenia, z którego ani trochę, mimo upływających lat, nie uleciał duch rock’n’rolla.

Terminy koncertów:

- 26 lutego w Złotowie, klub Generator, ul. Cechowa 11, 20:00
+ Qulturka

- 27 lutego w Gdyni, klub Ucho, ul. Św.Piotra 2, 19:00
+ Po Prostu, DDT

- 1 marca w Łodzi, klub Dekompresja (WUNDER WAVE), 19:00
+ Pils

- 6 marca w Zabrzu, CK Wiatrak, 19:00

Organizator: Noise Annoys Records

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=8861