Artyści dla ofiar tsunami
Data: 06-01-2005 o godz. 00:05:00
Temat: Koncerty


15 stycznia sieć telewizyjna NBC zamierza nadać specjalny program - benefisowy koncert na rzecz ofiar tsunami w Azji.

NBC zapowiada, że w programie wystąpią liczne gwiazdy muzyki i ekranu. Ich nazwisk na razie nie ujawniono.

Podobny dwugodzinny charytatywny maraton telewizyjny zorganizowano w USA 10 dni po atakach z 11 września 2001r. Na pomoc dla ofiar zamachu na World Trade Centre zebrano wówczas ponad 150 milionów dolarów.

Akcja pomocy dla ofiar tsunami, które w Boże Narodzenie nawiedziło wybrzeża państw azjatyckich i dotarło nawet do Afryki, jest największą w dziejach ONZ akcją pomocy na tak szeroką skalę.

Liczba ofiar śmiertelnych zbliża się do 150 tysięcy; ONZ ostrzega, że może ona drastycznie wzrosnąć, kiedy ratownicy dotrą do miejsc, które dotąd są niedostępne.

Ponad 5 milionów ludzi straciło dach nad głową. Grożą im choroby. Brak jest wody pitnej, leków i żywności.

Do akcji pomocy przyłączył się cały świat, rządy poszczególnych państw i indywidualni obywatele, wśród nich aktorzy, muzycy i artyści.

Znana aktorka Sandra Bullock darowała Międzynarodowemu Czerwonemu Krzyżowi milion dolarów. Leonardo DiCaprio zaoferował "pokaźną sumę" dla Unicef.

W Hong Kongu grupa 70 muzyków i aktorów nagrała w językach chińskim i mandaryńskim specjalną wersję znanego przeboju "We Are the World". Dochód z nagrania przeznaczono na pomoc dla ofiar tsunami.

(BBC Polska)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=879