Roxette za 400 000 zł - czy warto?
Data: 25-11-2010 o godz. 01:02:33
Temat: Koncerty


Stolica już po raz trzeci przywita Nowy Rok na wielkim koncercie sylwestrowym, organizowanym przez Miasto Stołeczne Warszawa i Telewizję Polsat. Gwiazdą wieczoru będzie legendarny skandynawski duet - grupa Roxette To będzie bardzo drogi hit!. Ale sprowadzenie gwiazd do Polski nie było łatwe...

A nie było łatwe, bo Roxette bardzo się ceni - za przyjazd do Polski i zagranie koncertu 31 grudnia zespół ma dostać 100 000 euro. I to nie wszystko. Dodatkowo szwedzcy muzycy zażyczyli sobie prywatnego samolotu, który dostarczy ich do Polski, a potem z powrotem do domu.

Na organizatorach imprezy żądania zrobiły spore wrażenie, ale zależało im na tym, by znany zespół pojawił się w Warszawie. Na warunki więc przystali. I dołożyli trzy luksusowe apartamenty w jednym z warszawskich hoteli, w których zespół będzie zakwaterowany.

Ciekawe, czy Szwedzi zdobędą serca polskiej publiczności. Pewnie tak, bo choć ich największe przeboje mają już po 20 lat, wciąż grają je największe radiowe rozgłośnie.


Roxette to popularny zespół rockowy lat 80-tych, 90-tych, i początku XXI wieku. Trzon grupy tworzą: Marie Fredriksson i Per Gessle. Grupa gości na szczytach list przebojów od roku 1989, czyli od daty wydania w USA ich hitu "The Look". Od tamtej pory Roxette dostarczało hit za hitem, sprzedając w sumie ponad 50 milionów płyt i 15 milionów singli na całym świecie.

Sylwester w Warszawie to będzie pierwsza wizyta zespołu w Polsce. Duet ze Szwecji wykona na "Sylwestrowej Mocy Przebojów" kilka utworów, m.in.: "Joyride", wspomniany wcześniej "It Must Have Been Love", czy "Listen To Your Heart". Fredriksson i Gessle przylecą do Polski specjalnie na tę okazję wynajętym samolotem.

Zabawa odbędzie się ponownie na stołecznym placu Konstytucji. Koncert organizują wspólnie Telewizja Polsat (będzie transmitowała koncert) i Miasto Stołeczne Warszawa. Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Zet.

(TV Polsat)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=8704