W Lublinie wystąpi Jaromir Nohawica
Data: 23-11-2010 o godz. 23:10:28
Temat: Koncerty


Znakomity czeski bard Jaromíra Nohavicy (7.06.1953 w Ostrawie) - jedna z największych postaci czeskiej piosenki - zaśpiewa w sobotę (27 listopada) o godz. 19.00 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego. Artysta świetnie mówi i prowadzi swoje koncerty po polsku.

Kiedy jeszcze pracował w bibliotece w czeskim Cieszynie pisał teksty dla innych wykonawców. Jedna z tych jego wcześniejszych piosenek "Miłości, pachniesz deszczem" stała się wielkim przebojem.

Dopiero od 1982 roku wykonuje utwory własne, ale także innych piosenkarzy - m.in. Okudżawy, Wysockiego, Cohena. Zagrał w filmie Petra Zelenki "Rok diabła".

Jest autorem ponad 400 piosenek. Gra na gitarze i akordeonie (heligonce) lub występuje z zespołem.

Piosenki Nohavicy mają bardzo różny charakter. Są wśród nich zarówno te poetyckie, pełne zadumy ballady jak też wesołe, wręcz rubaszne.

Opowiadają o życiu i śmierci, o miłości, cierpieniu, rozterkach i obawach współczesnego człowieka, o pięknie otaczającego nas świata, drobnych radościach i wielkich pasjach. Jego koncerty są świetne, śpiewa utwory, które skłaniają do refleksji i które bawią, takie jakie po wyjściu z koncertu będziemy nucić sami.

(Dziennik wschodni)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=8696