''Sex machine'' w dźwięku przestrzennym
Data: 19-11-2010 o godz. 23:36:57
Temat: Info


W niedzielę (21 listopada 2010 roku) radiowa Trójka nada na słuchowisko Tomasza Mana "Sex machine", po raz pierwszy nadane w najnowszej technologii dźwięku przestrzennego, z doskonałą obsadą.

Po raz pierwszy słuchacze Trójki będą mieli okazję wysłuchać audycji w systemie dźwięku przestrzennego Dolby Pro Logic II. Już w niedzielę, 21 listopada o godz. 19.05, nadane zostanie najnowsze słuchowisko Tomasza Mana "Sex machine" w jego reżyserii, zrealizowane w Teatrze Polskiego Radia.

"Sex machine" to wstrząsająca opowieść o relacji matki i syna, w której miłość ma do powiedzenia za wiele. Tomasz Man zadaje pytania o granice miłości i nienawiści, wychowania i moralności, poświęcenia się i obowiązku. Czy poświęcenie się najbliższej osobie może wynikać z egoistycznej potrzeby zadbania o własną przyszłość?

W obsadzie znaleźli się znakomici aktorzy: Jadwiga Jankowska-Cieślak (Matka), Andrzej Chyra (Syn), Agnieszka Podsiadlik (Dziewczyna), Jan Englert (Przyjaciel), Sandra Korzeniak (Kobieta). Muzykę i opracowanie muzyczne przygotowali Marek Otwinowski i Igor Gawlikowski, czyli Karbido. Nad reżyserią dźwięku czuwał Andrzej Brzoska, odpowiedzialny za realizację słuchowiska w systemie Dolby Pro Logic II.

Słuchacze Trójki będą mogli wysłuchać audycji w systemie dźwięku przestrzennego za pomocą kina domowego z włączonym dekoderem Dolby Pro Logic II. Dla słuchaczy nie posiadających kina domowego, jakość odbioru w systemie stereo pozostanie bez zmian.

Źródło: Polskie Radio

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=8689