Nowe kanały Polskiego Radia
Data: 19-11-2010 o godz. 23:29:35
Temat: Info


Polskie Radio udostępnia dla słuchaczy kolejne kanały na internetowej platformie. Tym razem są to cztery kanały muzyczne, które są ucztą dla wielbicieli bluesa, grunge, szant, a także przebojów, do których zawsze powraca się z nostalgią.

Kanał W bluesowym klimacie będzie nie lada gratką dla miłośników tej niezwykle ekspresyjnej muzyki. Prezentowane są na nim nie tylko największe dokonania bluesa brytyjskiego, afrykańskiego czy luizjańskiego, ale także jego najnowsze style.

Grunge przypomina czasy, w których królowały martensy, flanelowe koszule i długie włosy. Zawiera utwory z początków tego gatunku, a także grunge’owe hity lat 90-tych. Coś dla siebie znajdą tu fani Nirvany, Pearl Jam, Alice In Chains, Puddle of Mudd czy 3 Doors Down.

W zupełnie inne czasy i klimat przeniesie słuchacza kanał Nostalgia, gdzie prezentowane są ponadczasowe piosenki, do których powraca się z największym sentymentem, m.in. śpiewane przez Doris Day, Deana Martina, czy chociażby grupy The Carpenters. Można tu usłyszeć również utwory w wykonaniu gwiazd małego i dużego ekranu.

Polskie Radio przygotowało także propozycje dla miłośników żeglowania i kultury związanej z tą pasją. To właśnie specjalnie dla nich powstał kanał poświęcony Szantom, które od kilkudziesięciu lat są polską specjalnością.

Moje.polskieradio.pl to jeden z najważniejszych projektów realizowanych na 85-lecie Polskiego Radia.

(Polskie Radio SA)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=8687