Trójka przyzna nagrody muzyczne
Data: 16-11-2010 o godz. 00:15:33
Temat: Info


W środę (17 listopada o godz. 20) w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się gala wręczenia Mateuszy Trójki - corocznych Nagród Muzycznych Programu 3. Transmisja w eterze oraz Internecie

Nagrody Muzyczne Programu 3 im. Mateusza Święcickiego - „Mateusze” przyznawane są za osiągnięcia w dziedzinie twórczości, wykonawstwa lub popularyzacji polskiej muzyki rozrywkowej i jazzowej. Po raz pierwszy nagroda została wręczona w 1987 r.

Galę uświetni koncert zespołów Strachy na Lachy oraz Raz Dwa Trzy, a poprowadzą ją Wojciech Mann i Agnieszka Szydłowska.

W tym roku nominowani są następujący artyści: - w kategorii Wydarzenie: Baaba, Indigo Tree, L.U.C., Marcin Masecki, Off Festival, Pustki, Strachy na Lachy; - w kategorii Całokształt: Raz Dwa Trzy.

Nazwa nagrody pochodzi od imienia wybitnego kompozytora i aranżera Mateusza Święcickiego, który był współtwórcą i pierwszym dyrektorem muzycznym Programu 3. Przyznawanie nagród leży w gestii gremium wybitnych dziennikarzy Trójki - Akademii Muzycznej.

Laureaci otrzymają statuetki wraz z dyplomami (projektu artysty grafika Adama Jurkowskiego). Od 1988 roku nagrodę stanowi specjalna statuetka „Mateusza” zaprojektowana przez krakowską artystkę Barbarę Sojkę-Szymonowicz.

Gala wręczenia nagród będzie transmitowana na antenie Trójki, będzie ją można również oglądać na stronie internetowej www.polskieradio.pl/trojka. Po koncercie, do godz. 22.00, Piotr Baron zaprasza do wysłuchania specjalnego wydania „Klubu Trójki”, poświęconego laureatom „Mateuszy 2010”.

Źródło: Polskie Radio

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=8681