Jarre popiera starania Gdańska
Data: 11-11-2010 o godz. 12:50:22
Temat: Info


Ze względu na duże zainteresowanie listopadowymi Jean Michel Jarre (24.08.1948 Perrache, Lyon, Francja) zadeklarował wsparcie dla starań Gdańska o uzyskanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury (ESK) 2016. Muzyk przyleciał w środę do Gdańska, gdzie w czwartek zagra koncert.

W czasie konferencji prasowej, która miała miejsce w gdańskim Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy, muzyk podpisał specjalną deklarację poparcia Gdańska w staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

"To dzięki wydarzeniom, które rozegrały się w Stoczni Gdańskiej, rozpoczął się proces demokratycznych przemian w Europie Środkowo-Wschodniej, który zmienił oblicze całej wspólnoty europejskiej. To tutaj ludzie zaangażowani w ruch Solidarności pokazali światu, że wspólne, odważne działanie może doprowadzić do zmian, które wydawały się niemożliwe" - napisano m.in. w podpisanej przez Jarre'a deklaracji.

"Czuję się zaszczycony, że mogę pełnić rolę ambasadora Gdańska w staraniach o uzyskanie tego tytułu" - powiedział muzyk po podpisaniu dokumentu dodając, że w ciągu najbliższych miesięcy, jakie pozostały do ostatecznego wyboru miast starających się o tytuł ESK 2016, będzie wspierała starania Gdańska tak, jak tylko będzie to z jego strony możliwe.

(PAP)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=8672