W.I.N.D. w Polsce !
Data: 11-11-2010 o godz. 12:41:25
Temat: Koncerty


W.I.N.D. – niezwykle atrakcyjni spadkobiercy Cream, Humble Pie, Led Zeppelin, Lynyrd Skynyrd i Gov’t Mule. Klasyczne POWER TRIO, mocno tkwiące w bluesowych korzeniach. Jam-band niezwykle swobodnie poruszający się w różnorakiej rockowej stylistyce.

Założyciel i lider, basista Fabio Drusin ; w Jego grze usłyszycie przywołane duchy wielkich nieobecnych : Allena Woodego, Leona Wilkesona i Barryego Oakleya ale tez odważne inspiracje potężną gra Johna Paula Jonesa i Andiego Fraziera.

Pochodzą z Włoch ale traktowani są jak prawdziwie amerykaoski band. Trudno dziś o ciekawszy zestaw w Europie. W.I.N.D. to nie tanie odcinanie kuponów ze sprawdzonych patentów ale niezwykle świeże i nowoczesne granie.

Gościnnie na scenie pojawi się długoletni współpracownik Allman Brothers Band – Johnny Neel

Zagrają:

15 listopada 2010 – Warszawa; Progresja (godzina 20.00)
16 listopada 2010 – Ostrów Wielkopolski; OCK (godzina 20.00)

Skład:
Fabio Drusin – śpiew, bass, h-ca
Anthony Basso – gitara, śpiew
Silver Bassi – perkusja

W.I.N.D. – najczystsza odmiana blues-hardrocka. Europejski odpowiednik największych w USA: Gov’t Mule, Allman Brothers Band i Lynyrd Skynyrd.

Mają w dorobku cztery albumy. Trzy blues-rockowe perły wydane przez włoską firmę Artesuomo. Albumy znakomicie oceniono we wszystkich największych magazynach muzycznych. Doceniono je również należycie za wielką wodą w USA. Wyśmienitą recenzję znajdziecie na stronach GRITZ – magazynie poświęconym muzyce southern rock.

Ale W.I.N.D. to przede wszystkim zespół kochający scenę i występy na żywo przed publicznością, gdzie długie rozimprowizowane jamy zdają się nie mieć końca... Ci którzy widzieli ich koncerty twierdzą, że to przeżycie jedyne w swoim rodzaju i zupełnie wyjątkowe.

(cgm.pl)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=8671