Pojutrze Jon Lord w Warszawie
Data: 08-11-2010 o godz. 23:58:57
Temat: Koncerty


Już 10 listopada 2010 roku polska publiczność będzie miała okazję wysłuchać jedynego w Polsce koncertu w wykonaniu jednego z najwybitniejszych na świecie klawiszowców, wirtuoza organów i kompozytora legendarnej muzyki zespołu Deep Purple - Jona Lorda (9.06.1941 w Leicester, Anglia)

Jon Lord to przede wszystkim jedna z ikon muzyki XX wieku. Klawiszowiec i kompozytor. Swoje największe sukcesy odnosił w latach 70. z legendarną grupą Deep Purple, której był jednym z założycieli i członkiem do 2002 roku.

W dużej mierze dzięki niemu Deep Purple stało się jednym z prekursorów stylu określanego mianem "heavy rocka" lub "hard rocka". Utwory "Smoke On the Water" czy "Child In Time" weszły na stałe do grupy największych przebojów tego gatunku.

Jednak to, co odróżnia Lorda od innych gwiazdorów rockowej sceny to jego niezwykła umiejętność łączenia klasycznych, orkiestrowych aranżacji z ostrymi gitarowymi brzmieniami. Jako jeden z niewielu rockmanów posiadających filharmoniczne, muzyczne wykształcenie potrafił jak nikt inny użyć klasycznej, symfonicznej orkiestry do aranżacji piosenek rockowych.

Artysta wystąpi w Sali Kongresowej w Warszawie w dniu 10 listopada 2010 roku. Lordowi towarzyszyć będą soliści Kasia Łaska i Steve Balsamo oraz muzycy : Damian Kurasz, Michał Grott i Janek Młynarski, oraz Orkiestra Symfoniczna im. K.Namysłowskiego z Zamościa pod dyr. Tadeusza Wicherka.

(WP.pl)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=8664