Dziś Brian Auger w Progresji
Data: 08-11-2010 o godz. 00:40:51
Temat: Koncerty


Tego wybitnego muzyka fanom muzyki lat siedemdziesiątych przedstawiać nie trzeba. Brian Auger (18.07.1939, London), to jeden z najlepszych organistów w historii jazzu i rock'n'rolla.

Jego pełna inwencji i pasji, bardzo kolorowa i dynamiczna gra ozdobiła mnóstwo płyt i koncertów, które firmował własnym nazwiskiem lub szyldami Steampacket, The Trinity, czy Oblivion Express. Współpracował z takimi muzykami jak Rod Stewart, Tony Williams, Jimi Hendrix, Sonny Boy Williamson, Led Zeppelin, czy Eric Burdon. Oblivion Express wystąpi w Warszawie w rodzinnym składzie: Brian Auger - Hammond B-3, klawisze; Karma Auger - perkusja; Savannah Auger - wokal i Nick Sample - bas.

Przed Oblivion Express wystąpi Konikiewicz@Transgroove w specjalnej odsłonie personalnej: Wojciech Konikiewicz - klawisze, syntezatory, elektronika; Marcin Pospieszalski - bas oraz Frank Parker - perkusja. Lider formacji, to jeden z najciekawszych, najbardziej otwartych i kreatywnych muzyków polskiego jazzu, a także kompozytor muzyki współczesnej, elektronicznej, filmowej i teatralnej. Współpracował z artystami z wielu krajów – od Japonii po USA, ma w dorobku kilkadziesiąt płyt wydanych zarówno w Polsce, jak i zagranicą. O projekcie Transgroove mówi tak: "W sensie stylistycznym i ekspresyjnym wykorzystuję wszystkie moje doświadczenia: jazz, funk, rock, reggae, etno, dark ambient, elektro. Bardzo istotne w mojej muzyce jest brzmienie, w tym cały potencjał elektroniki - laptop, sampling, procesory dźwięku".

8 listopada 2010 (poniedziałek) g. 20:00 (wejście od 19.00) Progresja, ul. Kaliskiego 15a - Bilety 80 zł

Progresja.pl)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=8662