Tomasz Stańko: Autobiografia - DESPERADO
Data: 21-05-2010 o godz. 00:05:00
Temat: Książki


Najsławniejszy i najwyżej ceniony na świecie polski muzyk jazzowy Tomasz Stańko (11.07.1942 w Rzeszowie) opowiada o początkach polskiego jazzu, legendarnych koncertach i sesjach nagraniowych, o wspaniałych muzykach, z którymi miał okazję współpracować. Razem z trębaczem zaglądamy w nuty, za kulisy i w głąb jego własnej duszy. Idziemy drogą, która zaprowadziła go na szczyty plebiscytów w najlepszych jazzowych periodykach świata, oraz ścieżką wiodącą wprost na dno.

Wraz ze Stańką poznajemy podziemny świat ćpunów, dilerów i szaleństwa, by przekonać się, jak po latach w nim spędzonych można powrócić do rzeczywistości. Dopełnieniem opowieści o muzyce i życiu są barwne reprodukcje niezwykle oryginalnych szkiców kompozycji i liczne, często niepublikowane wcześniej, fotografie.

Tytuł: Tomasz Stańko: Autobiografia - DESPERADO
Autor: rozmawia Rafał Księżyk
ISBN: 987-83-08-04468-1
Wydawnictwo: Literackie
Rok wydania: 2010
Format: 150x210 mm
Oprawa: twarda
Stron: 544
Waga: około 800 g
Cena: + - 55 zł

Serdecznie Dziękuję Pani Ani Zemanek
Polecam jeszcze tego wydawnictwa:

Anna Prucnal - urodzona 1 stycznia 1940 w Warszawie, tam rozpoczyna studia muzyczne i współpracę ze Studenckim Teatrem Satyryków, kabaretem pod Egidą i kabaretem Dudek. Na początku lat siedemdziesiątych wyjeżdża do Francji. Opuszczając Warszawę nie wie, jak długo przyjdzie jej po zostać z dala od ojczyzny. Zdobywa sławę dzięki znakomitym kreacjom teatralnym i filmowym. Uśmiechnięta - błyszczy w świetle jupiter ów. Z dala od zgiełku i sławy - przeżywa dramat wymuszonej nieobecności we własnym kraju...

Pisarka nie skąpi intymnych szczegółów, zwierza się z prywatnych dramatów, celebruje spełnienia. Wydaniu towarzyszy odtajniony materiał z Instytutu Pamięci Narodowej - "teczka" Anny Prucnal, groteskowy kontekst dla wspomnień artystki.

We wspomnieniach, zabarwionych nostalgią i humorem, Anna Prucnal wraca do swoich czasów szkolnych i studenckich: opowiada o życiu filmowym, teatralnym i kabaretowym lat sześćdziesiątych, przytacza anegdoty, odzwierciedlające blaski i cienie polskiej rzeczywistości tamtych lat.

Tytuł: Anna Prucnal . Ja, urodzona w Warszawie (Moi qui suis née à Varsovie)
Autor: Jean Mailland
Tłumaczenie: Anna Prucnal, współpraca Magdalena Tarnowska
ISBN: 83-08-03697-X
Wydawnictwo: Literackie
Rok wydania: 2005 (Polska)
Format: 145x205 mm
Oprawa: miękka
Stron: 312
Waga: około 500 g
Cena: + - 39 zł

Serdecznie Dziękuję Pani Ani Zemanek

Salon Promocji Talentów


Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=8139