Ałła Pugaczowa jednak nie przyjedzie
Data: 01-04-2010 o godz. 00:21:07
Temat: Info


Występ Ałły Pugaczowej (15.04.1949 w Moskwie) w Warszawie ostatecznie nie dojdzie do skutku. koncert w Polsce. Z powodu "względów technicznych" termin występu przełożono na 14 maja.

Okazało się jednak, że ostatecznie występ 61-letniej Rosjanki został odwołany. Otrzymaliśmy komunikat, że w chwili obecnej "brak jest możliwości zorganizowania koncertu w przełożonym terminie 14 maja". Zakupione bilety można odbierać w miejscach zakupu.

Warszawski koncert miał być częścią pożegnalnej trasy koncertowej ''Sen o miłości''. Pugaczowa wystąpiła już we Włoszech, Berlinie, Belgii, Litwie, Stanach Zjednoczonych Artystka wystąpiła już we Włoszech, Berlinie, Belgii, Litwie, Stanach Zjednoczonych. Wszędzie bilety na koncerty były wyprzedane. W marcu ubiegłego roku 61-letnia piosenkarka zapowiedziała, że kończy występy na scenie i zamierza zająć się inną działalnością. Jak zapowiada, obecna trasa jest jej ostatnią w karierze.

Swego czasu krążył w Rosji dowcip głoszący, że Leonid Breżniew to działacz polityczny w epoce Ałły Pugaczowej. Cóż może być bardziej wymownego w odniesieniu do piosenkarki, która za życia stała się legendą rosyjskiej popkultury. Pugaczowa urodziła się 15 kwietnia 1949 roku w Moskwie i od razu należy wspomnieć, że dzień jej urodzin w Rosji jest niemal świętem państwowym. W dniach poprzedzających tę datę niemal wszystkie kanały telewizyjne w swojej ramówce proponują programy poświęcone życiu i twórczości artystki. Prasa, która od lat śledzi życie gwiazdy oddaje czytelnikom do ręki szczegółowe artykuły o niej.

Krokiem ku wspaniałej karierze solowej był występ Pugaczowej na niezwykle prestiżowym w krajach bloku wschodniego festiwalu w Słonecznym Brzegu w Bułgarii, gdzie w 1975 zdobyła główną nagrodę, Złotego, Orfeusza za legendarną dziś piosenkę Арлекино (Arlekino). Pozwoliło jej to na podpisanie kontraktu z państwową wytwórnią Melodija na nagranie płyty, która stała się niemal olśnieniem dla radzieckich słuchaczy, zadziwionych odmiennością stylu w porównaniu z dotychczasową muzyką popularną.

Kolejnym sukcesem był dla piosenkarki przyjazd na festiwal w Sopocie w 1978 roku, gdzie piosenką Всё могут короли (Wsio mogut korol) zdobyła główną nagrodę, Bursztynowego Słowika. Od tego momentu pozostaje bodaj najbardziej znaną Rosjanką w Polsce. Prawdziwą popularność i status megagwiazdy zyskała w latach 80. W 1981 ukazała się piosenka Маэстро (Maestro), która odmieniła całą dalszą karierę Pugaczowej. Był to czas kiedy artystka często podróżowała do Szwecji, gdzie często występowała w popularnej audycji radiowej Galaxen w raz ze swoim przyjacielem Jocobem Dahlim. Pewna sława, którą zyskała sobie w tym kraju sprawiła, że członkowie zespołu ABBA zaproponowali jej wspólny udział w musicalu. Piosenkarka jednak nie zgodziła się, a jak po latach przyznała do podjęcia takiej decyzji zmusiły ją władze.

Lata 80. to także zmiana stylu – Pugaczowa odeszła w stronę muzyki rockowej, co oczywiście przysporzyło jej jeszcze większej popularności. Sama również zaczęła komponować i wraz Ilją Rieznikiem stworzyła wiele niezapomnianych hitów. W 2007 roku założyła swoje radio. Często występuje też w telewizji, prowadząc liczne programy rozrywkowe. Największym jej sukcesem na tym polu jest Fabryka Gwiazd Ałły Pugaczowej, która wydała wielu popularnych obecnie piosenkarzy rosyjskich takich jak Wiktorija Dajneko czy raper Timati.

(infomusic.pl)





Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=7962