Są jeszcze bilety na Matta Duska
Data: 24-02-2010 o godz. 00:20:03
Temat: Koncerty


Kończą się bilety na poznański koncert Matta Duska (19.11.1978 w Toronto, Kanada).(5 marca godz. 20:00, CK Zamek). Ostatnie wejściówki stojące w cenie 80 zł oraz bilety siedzące w cenie 130 zł

Przystojny trzydziestolatek o powłóczystym spojrzeniu i aksamitnym głosie, który nosi się i śpiewa w wielkim stylu Złotej Ery Swingu z lat 1930-40 i jej legendarnych gwiazd Franka Sinatry, Binga Crosby'ego i Nata Kinga Cole'a.

Wówczas nazywano ich "croonerami" a ich styl "crooningiem". Choć korzenie tej techniki wokalnej sięgają belcanta z opery włoskiej, swingująca rytmika i frazowaniem rodem z jazzu sytuują ją po stronie muzyki popularnej. Crooning stracił swą prominentną pozycję w rezultacie eksplozji rock'n'rolla w połowie lat 1950-tych i następujących po niej zmian w muzyce pop, jednakże późni croonerzy, tacy jak Tony Bennett, Tom Jones, czy Engelberg Humperdinck, bynajmniej nie zniknęli ze sceny, a ostatnie lata przyniosły nawet swoisty renesans tego zjawiska w osobach takich piosenkarzy jak Harry Connick Jr., a potem Michael Buble czy Jamie Cullum. Matt Dusk jest najnowszym odkryciem współczesnego crooningu.

Koncert Matta Duska będzie kolejnym występem w ramach Poznań Jazz Fair. Artysta, porównywany często z legendarnym Frankiem Sinatrą, zagra koncert promujący najnowszą, bestsellerową płytę "Good News".

(ONET/info organizatora)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=7838