U.D.O. na Military Camp Festival w Warszawie
Data: 20-02-2010 o godz. 00:53:57
Temat: Koncerty


U.D.O. od lat pozostaje w znakomitej formie koncertowej, co udowodnił w katowickim Spodku, w 2006 r., kiedy to zespół dał fenomenalny popis swoich możliwości podczas festiwalu Metalmania.

Teraz grupa U.D.O. oraz polsko-niemiecki skład Börn Again zagrają na Military Camp Festival w Warszawie (6 czerwca). Gwiazdą imprezy będzie szwedzki Sabaton.

Ojciec chrzestny heavy metalu powraca! Udo Dirkschneider to prawdziwa ikona metalu. Od 1987 roku przewodzi on swojej grupie, U.D.O., która należy do absolutnej czołówki niemieckiej sceny muzycznej i niezmiennie zachwyca rewelacyjną formą.

W 1968 r. Udo Dirkschneider założył Accept, który początkowo działał pod nazwą Band X. To właśnie Accept stanowił jedną z podwalin niemieckiej sceny heavy/speed/power metalowej pierwszej połowy lat osiemdziesiątych. Po nagraniu siedmiu świetnie przyjętych albumów studyjnych, Dirkschneider rozstał się z Accept i rozpoczyna kolejny rozdział w swojej karierze, sygnowany nazwą U.D.O. Grupa zadebiutowała jeszcze w 1987 r., krążkiem "Animal House". Zespół ma już no swoim koncie 12 płyt studyjnych, a w swojej dyskografii posiada takie klasyczne już albumy jak np. "Faceless World" (1990), "Timebomb" (1991) "Mission No. X" (2005) czy też "Mastercutor" (2007). To właśnie na tym krążku, Udo nie odrywając się od swoich korzeni w U.D.O oraz Accept, zaskoczył wszystkich świeżością brzmienia i ożywieniem heavy metalowych kanonów energetycznymi thrash metalowymi wstawkami, sąsiadującymi z wręcz przebojowymi melodiami.

(metal mind)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=7826