Ray Wilson w Sopocie
Data: 09-02-2010 o godz. 23:47:15
Temat: Koncerty


Ray Wilson (8.09.1968 Dumfries, Szkocja) wystąpi we środę, 10 lutego o godz. 21 w klubie Papryka (Sopot, ul. Grunwaldzka 11). Wstęp wolny.

Ray Wilson - szkocki wokalista rockowy, członek zespołu Stiltskin. W latach 1997-1998 wokalista grupy Genesis. Jeden z najlepszych głosów i autorów muzyki rockowej wystąpi następnie18 czerwca w Krakowie, 19 w Warszawie i 21 czerwca w Poznaniu. Akustyczna forma koncertu stworzy ciepłą i magiczną atmosferę, z dozą "Brytyjskiego humoru". Ray Wilson na rynku muzycznym zaistniał w 1994 roku wydając z zespołem Stiltskin płytę "The mind's eye" z rewelacyjnym singlem "Inside". Zdobywając popularność na rynku Brytyjskim także solowymi albumami nagradzanymi wielokrotnie, Ray został zaproszony do współpracy przez zespół Genesis by nagrać album "Calling all stations". W roku 2005 Ray powrócił do macierzystej formacji Stiltskin, a skutkiem jest nowy album - SHE (2006r). W marcu mogliśmy zobaczyć zespół Stiltskin na koncertach w Polsce. Tym razem jeden z najlepszych głosów na Świecie będzie "tylko" w towarzystwie akustycznej gitary - ci z was, którzy słyszeli głos Ray'a wiedzą jaka ich czeka muzyczna uczta. Inną atrakcją jest to, że Ray podczas solowych koncertów często opowiada o wydarzeniach ze swojego bogatego życia muzycznego w charakterystyczny dla siebie sposób - przy użyciu dużej dozy humoru rodem z Wysp Brytyjskich.

Projekt, z którym przyjedzie do Wrocławia, to największe przeboje grupy Genesis w nietypowej oprawie, którą zapewnia dziesięcioosobowy, kameralny skład muzyków klasycznych, czyli Berlin Symphony Ensemble. To nie jest standardowa przeróbka standardów rocka na orkiestrę symfoniczną, o czym można się przekonać słuchając płyty nagranej niedawno przez tę klasyczno-rockową spółkę lub sprawdzić to w środę w Sali Polskiego Radia podczas koncertu Raya Wilsona i Berlin Symphony Ensemble.

(info organizatora)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=7791