Już 20 lutego Tony Allen w Polsce
Data: 08-02-2010 o godz. 00:28:51
Temat: Koncerty


20 lutego 2010 w warszawskim klubie Palladium zapraszamy na kolejną odsłonę przeglądu gwiazd muzyki z Czarnego Lądu. Tym razem wystąpi legenda muzyki afrobeat, Tony Allen (12.08.1940 Lagos, Nigeria) – perkusista, kompozytor, songwriter, współzałożyciel i wieloletni współpracownik orkiestry Fela Kuti'ego.

Allen jest powszechnie uznawany za twórcę afrobeatu i afrofunku, oraz wg Damona Albarna (Blur) i Briana Eno za „jednego z największych żyjących perkusistów świata”. Tony Allen jest oficjalnym ambasadorem czołowego producenta zestawów perkusyjnych firmy Pearl. Znany jest przede wszystkim jako podpora kultowego Africa `70, czy rewelacji ostatnich lat The Good, The Bad & The Queen. Na koncie ma współprace z takimi postaciami i grupami jak: Flea z Red Hot Chili Peppers, Damon Albarn, Salif Keita, Susheela Raman, Charlotte Gainsbourg, Air, Jimi Tenor oraz Sebastien Tellier.

W Polsce po raz pierwszy Allen wystąpi z własną 10 osobową afro-funkowa orkiestrą promując swój najnowszy album „Secret Agent” wydany przez World Circuit – odkrywców m.in. Buena Vista Social Club oraz innych tuzów muzyki World.

Po śmierci Fela Kuti`ego Allen kontynuował i udoskonalał jedyny w swoim rodzaju styl łączący funkowy groove i dub z polirytmiczną etniczną muzyką Joruba, stając się wspólnie z Jamesem Brownem, Curtisem Mayfield`em i George`m Clintonem jedną z najbardziej wpływowych postaci czarnej muzyki. Twórczość Allena to kamienie milowe w ewolucji muzyki z Czarnego Lądu, zaś koncerty to prawdziwa funkowa petarda!

Start 21.00 drzwi 20.00
Bilety 95/110 balkon 115/130

(independent.pl)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=7788