Archive w Wytwórni Filmów Fabularnych
Data: 05-02-2010 o godz. 23:05:16
Temat: Koncerty


Archive, kultowa brytyjska formacja zagra wyjątkowy koncert w Wytwórni Filmów Fabularnych, ul. Wystawowa 1, w sobotę o godz. 20, w ramach Archive 2010 Tour! bilety 100 (przedsprzedaż), 120 zł (w dniu koncertu)

Formację powołali do życia w 1994 r. Darius Keeler i Danny Griffiths, dwa lata później na półki sklepowe trafił ich debiutancki krążek „Londinium”. Postawili na połączenie trip hopu spod znaku Massive Attack, alternatywnego rocka i rapu, czym jasno dali do zrozumienia, że nie będzie ich łatwo przypisać do jednego gatunku. Potwierdzili to płytą „Take My Head” w 1999 r., ale już na kolejnych dorzucili do swojej muzyki elementy popu, by w końcu osiąść w okolicach rocka progresywnego zmieszanego z elektroniką.

Ten stylistyczny zwrot dokonał się gdzieś w okolicach albumów „Noise” z 2004 r. i „Lights” wydanego dwa lata później, zaczęto mówić o Archive jako o spadkobiercach takich grup jak Pink Floyd czy Radiohead. W marcu ubiegłego roku powrócili z „Controlling Crowds” – płytą, którą podzielili na trzy części. W październiku dorzucili do tego album „Controlling Crowds Part IV”, czyli utwory, które po części nie zmieściły się na poprzedniej płycie. W recenzjach można się natknąć na opinie, że zawarli na tych krążkach wszystko to, co w ich muzyce najlepsze. Przekonamy się o tym osobiście już w sobotę.

(gazeta wyborcza wrocław)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=7783