30. konkurs Rock'n'Rolla im. Billa Haleya
Data: 05-02-2010 o godz. 00:04:09
Temat: Info


15 lutego w warszawskim klubie Stodoła odbędzie się 30. konkurs Rock'n'Rolla im. Billa Haleya.

Bill Haley zmarł 9 lutego 1981 roku w Stanach Zjednoczonych. Był on twórcą piosenki "Rock Around The Clock"- znanego niezapomnianego przeboju. Fakt ten stał się pretekstem do zorganizowania pierwszego w świecie Konkursu Rock'n'Rolla im. Billa Haley'a. Pomysłodawcami całego przedsięwzięcia byli członkowie Klubu Stodoła: Adam Halber i Kazimierz Chendyński. Nie trudno się domyślić, że od tamtej pory, konkurs jest organizowany co roku i stał się tradycją Klubu Stodoła. Regulamin Konkursu określają niezwykle proste zasady. Należy tańczyć prawdziwego rock'n'rolla, przetańczyć aktywnie 60 minut i wygrać. Należy zaznaczyć, że wygrać może tylko jedna para, która otrzymuje Puchar im. Billa Haleya.

Do udziału w konkursie dopuszcza się maksymalnie 50 par. Tradycją konkursu stało się, że odbywa się on pod sam koniec karnawału. Pierwszy konkurs odbył się w piętnaście dni po śmierci Billa Haleya - 24 lutego 1981 roku.

Od tamtej pory udział w Jury wzięło wiele znakomitych postaci życia muzycznego i nie tylko. Wspomnieć warto Izabelę Trojanowską, Ewę Kuklińską, Marylę Rodowicz, Alicję Resich-Modlińską, Wojtka Gąsowskiego, Andrzeja Rosiewicza, Janusza Józefowicza, Janusza Rewińskiego, Zbyszka Hołdysa, Marcina Prokopa, Justynę Steczkowską, Ewę Bem. Ideą jest by jury było nie profesjonalne, a Konkurs wygrywali ambitni amatorzy.

Wejście do klubu godz. 18.00. Początek konkursu 19.00.

Ceny biletów: w przedsprzedaży: 30 zł, w dniu konkursu: 35 zł.

(inf. prasowa)

Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=7782