Tomasz Budzyński & Luna
Data: 16-12-2009 o godz. 22:59:55
Temat: Koncerty


Tomasz Budzyński (2.10.1962 w Tarnobrzegu) - malarz, muzyk, poeta Zadebiutował w 1984 jako wokalista legendarnego już zespołu Siekiera, z którym został laureatem festiwalu w Jarocinie'84.

W 2008 roku staraniem wytwórni W moich oczach ukazały się dwa wydawnictwa dokumentujące działalność "punkowej" Siekiery: CD "Na Wszystkich Frontach Świata" oraz LP "1984".

W 1985 roku razem z Robertem Brylewskim i Sławomirem Gołaszewskim założył zespół Armia, z którym do dziś nagrywa i koncertuje. Przez 24 lata Armia wydała 9 płyt studyjnych, 4 koncertowe, 3 płyty DVD. W ostatnim czasie ukazały się winylowe edycje klasycznych pozycji polskiej muzyki rockowej, płyt Armii: Legenda oraz Triodante. W listopadzie 2009 zespół wydał swój dziesiąty studyjny album "Freak", jednocześnie drugi w tym roku, po bardzo dobrze przyjętym "Der Prozess".

W 1996 r. razem z Robertem Friedrichem i Darkiem Malejonkiem powołał do życia grupę 2Tm2,3, z którą również do dziś nagrywa i koncertuje. Na dyskografię zespołu składa się: 5 płyt studyjnych, 2 koncertowe, płyta z remiksami i koncertowe DVD. 2Tm2,3 poza koncertami "czadowymi" gra - głównie w Wielkim Poście - koncerty akustyczne w rozszerzonym, 16-sto osobowym składzie (m.in. kwartet smyczkowy, instrumenty dęte). Akustyczne wcielenie zespołu dokumentuje płyta "dementi" oraz oba albumy koncertowe.

W 2002 roku rozpoczął działalność solową wydając płytę "Taniec Szkieletów", nagraną we współpracy z Krzysztofem "Bananem" Banasikiem. Ukazuje ona zupełnie nowe, neofolkowe oblicze tego rockowego wokalisty. Druga płyta Budzyńskiego, wydana w 2008 roku "Luna"jest kontynuacją solowych klimatów. Tym razem w nagraniach, obok T. Budzyńskiego, wzięli udział m.in. Robert Friedrich, Marcin Pospieszalski i Piotr "Stopa" Żyżelewicz. Koncerty solowego projektu połączone są często z wystawą obrazów autorstwa Budzyńskiego.

Ciekawą stroną działalności muzycznej Tomasza Budzyńskiego jest jego wyjątkowy projekt o nazwie Trupia Czaszka, w ramach którego w 2004 roku nagrał płytę "Uwagi Józefa Baki" czyli 38 minut niezwykłego połączenia HC/punkowych dźwięków z radykalnymi tekstami barokowego księdza - poety. Obecnie Trupia Czaszka przygotowuje materiał na swoją drugą płytę.

16 grudnia 2009 (środa) g. 20:00 Dobre Miejsce - Centrum Kultury, Warszawa, ul. Dewajtis 3
bilety: 25 zł

(kulturalna warszawa.pl)





Artykuł jest z www.muzyczneabc.pl
http://www.muzyczneabc.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.muzyczneabc.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=7603